Forskningsområder

  1. Rune Munck Aabenhus

    Postdoc, ph.d., Adjunkt

    Person: VIP

  2. Mia Aakjær

    Ph.d. stipendiat

    • Translational Pharmacology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  3. Christian Aalkjær

    Professor

    • Heart, Renal and Circulation - Professor

    Person: VIP

  4. Nadia Aalling

    Postdoc

    • Pers Group - Postdoc

    Person: VIP

  5. Klas Abelson

    Lektor

    • AEM Forskning og Undervisning - Lektor

    Person: VIP

  6. Tove Agner

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  7. Monica Agnoletti

    Videnskabelig assistent

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  8. Alejandro Aguayo Orozco

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  9. Mansour Akbari

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  10. Nicolai Jacob Wewer Albrechtsen

    Adjunkt

    • LUKKET: Translational Metabolic Physiology
    • Mann Group - Adjunkt

    Person: VIP

  11. Reidar Albrechtsen

    Professor emeritus

    • Kveiborg Group - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  12. Michael Alifrangis

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  13. Kristine Højgaard Allin

    Lektor

    • Pedersen Group - Lektor

    Person: VIP

  14. Syariful Anam

    Ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Anders Nyboe Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  17. Julie Høgsgaard Andersen

    Postdoc

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  18. Thea Otte Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Afdeling for Epidemiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  19. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  20. Ken Arnold

    Direktør

    Person: VIP

  21. Anne Beiter Arreskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  22. Anders Bach

    Lektor

    • Medicinal Chemistry - Lektor

    Person: VIP

  23. Iben Bache

    Lektor

    • Medical Genetics Program - Lektor

    Person: VIP

  24. Merete Bakke

    Professor

    • Sektion 01 - Professor

    Person: VIP

  25. Mara Baldry

    Ingen titel

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  26. Jytte Banner

    Professor

    • Afdeling for Retspatologi - Professor

    Person: VIP

  27. Barbara Ann Barrett

    Postdoc, ph.d.

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc, ph.d.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  28. Netta Beer

    Postdoc

    • Samfundsfarmaci og klinisk farmaci - Postdoc

    Person: VIP

  29. Simon Holst Bekker-Jensen

    Professor

    • Molecular Aging Program - Professor
    • Web Spor 1: Modifiable pathways of damage and repair in aging
    • Web: Center for Sund Aldring

    Person: VIP

  30. Adam Bencard

    Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  31. Kirstine Louise Bendtsen

    Postdoc

    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  32. Jessica Linnéa Bengtsson

    Erhvervs-ph.d.

    • Afdeling for Epidemiologi - Erhvervs-ph.d.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  33. Eric Paul Bennett

    Lektor

    • Sektion 01 - Lektor

    Person: VIP

  34. Thomas Bentin

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  35. Bo Hjorth Bentzen

    Lektor

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Lektor

    Person: VIP

  36. Mette Berendt

    Professor

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Professor

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...14 Næste