Forskningsområder

1 - 25 ud af 29Pr. side: 25
  1. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  2. Arne Astrup

    Professor

    • Institut for Idræt og Ernæring - Professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  3. Anna Helene Bizard

    Adjunkt

    • Molecular Aging Program - Adjunkt

    Person: VIP

  4. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  5. Nina Dam Otten

    Adjunkt

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Adjunkt

    Person: VIP

  6. Kia Ditlevsen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  7. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  8. Lise Byskov Herslund

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  9. Mads Fiil Hjorth

    Lektor

    • Fedmeforskning - Lektor

    Person: VIP

  10. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  11. Andrew Gordon Howe

    Forsker

    • Skov, natur og biomasse - Forsker

    Person: VIP

  12. Kasper Jakob Steensgaard Jensen

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  13. Mads Kjelgaard-Hansen

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Adjungeret professor

    Person: VIP

  14. Kristian Holst Laursen

    Adjunkt

    • Plante- og Jordvidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  15. Antoine Lecocq

    Postdoc

    • SOBI - Postdoc

    Person: VIP

  16. Li Liu

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  17. Rosa Laura Lopez Marques

    Lektor

    • Transport - Lektor

    Person: VIP

  18. Magali Michaut

    Forskningskonsulent

    • Laboratory - Forskningskonsulent

    Person: TAP

  19. Søren Moestrup

    specialkonsulent

    • Skov, natur og biomasse - specialkonsulent

    Person: TAP

  20. Meeli Mullari

    Postdoc

    • Nielsen Group - Postdoc

    Person: VIP

  21. Rikke Munck Petersen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  22. Cleide Oliveira de Almeida Møller

    Adjunkt

    • Microbiology and Fermentation - Adjunkt

    Person: VIP

  23. Tina Pihl

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  24. Stephan Pless

    Professor

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  25. Adrian Price

    Enhedskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

Forrige 1 2 Næste