Forskningsområder

1 - 229 ud af 229Pr. side: 500
  1. Marian Ørgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  2. vms763 vms763

    Emeritus

    • Chemometrics and Analytical Technology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  3. Dhouha Grissa

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  4. Andreas de Neergaard

    Prodekan

    • SAMF Fakultetssekretariatet - Prodekan

    Person: TAP

  5. Henrik Zobbe

    Fakultetsdirektør

    • SCIENCE Direktion - Fakultetsdirektør

    Person: TAP

  6. Wusheng Yu

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  7. Sunny Mosangzi Xu

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  8. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  9. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  10. Alessia Trimigno

    Postdoc

    • Chemometrics and Analytical Technology - Postdoc

    Person: VIP

  11. Thorsten Treue

    Lektor

    • Sektion for Global Udvikling - Lektor

    Person: VIP

  12. Torben Toldam-Andersen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  13. Kristian Thorup-Kristensen

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  14. Hans Thordal-Christensen

    Professor MSO

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor MSO

    Person: VIP

  15. Iben Margrete Thomsen

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  16. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  17. Stig Milan Thamsborg

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  18. Dorte Bratbo Sørensen

    Lektor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Lektor

    Person: VIP

  19. Martine Camilla Holst Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjunkt

    Person: VIP

  20. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  21. Jens Carl Streibig

    Professor emeritus.

    • Afgrødevidenskab - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  22. Carsten Smith-Hall

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  23. Lene Sigsgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  24. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  25. Ulrik Sidenius

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  26. Alexander Schulz

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  27. Jan Kofod Schjørring

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  28. Lars Scharff

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  29. Peter Sandøe

    Sektionsleder, professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Sektionsleder, professor
    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  30. Anders Ræbild

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  31. Francesco Russo

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  32. Eva Rosenqvist

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  33. Jose Alejandro Romero Herrera

    Postdoc

    • Stem Cell and developmental Biology - early embryonic lineage specification - Postdoc

    Person: VIP

  34. Hjalte Ro-Poulsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  35. Ditlev Otto Juel Reventlow

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  36. Hans Peter Ravn

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  37. Hanne Nina Rasmussen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  38. Jesper Rasmussen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  39. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  40. Søren Kjærsgaard Rasmussen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  41. Jørgen Primdahl

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  42. Dorthe Varning Poulsen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  43. Mahesha Manjunatha Poojary

    Tenure track adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  44. Carsten Tilbæk Petersen

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  45. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  46. Armando Perez-Cueto

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  47. Hanne Gervi Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Lektor

    Person: VIP

  48. Søren Marcus Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  49. Michael Broberg Palmgren

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  50. Jeanette Otte

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  51. Vibeke Orlien

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  52. Jakob Vesterlund Olsen

    Forsker

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Forsker

    Person: VIP

  53. Lisbeth Høier Olsen

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  54. Susanne Nautrup Olsen

    Hospitalschef

    • Universitetshospitalet for Store Husdyr - Hospitalschef

    Person: TAP

  55. Søren Bøye Olsen

    Professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor

    Person: VIP

  56. Peder Nørgaard

    Ingen titel

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  57. Maja Lind Nybo

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Pharmacology - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  58. Vlastimil Novák

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  59. Hussam Hassan Nour-Eldin

    Lektor

    • Molekylær Plantebiologi - Lektor

    Person: VIP

  60. Kristoffer Niss

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  61. Jens Peter Nielsen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  62. Liza Rosenbaum Nielsen

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  63. Niels Peter Kjeldsen Nielsen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Skovdrift og Træprodukter - PhD-studerende

    Person: VIP

  64. Rasmus Nielsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  65. Tom Hamborg Nielsen

    Ingen titel

    • Molekylær Plantebiologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  66. Mari-Anne Newman

    Lektor

    • Transport - Lektor

    Person: VIP

  67. Renate Müller

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  68. Lisa Munk

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  69. Jonas Morsing

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  70. Nicolai Vitt Meyling

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  71. Helle Juel Martens

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  72. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  73. Pascal Magnussen

    Emeritus, Lektor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus
    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  74. Faidon Magkos

    Lektor

    • Fedmeforskning - Lektor

    Person: VIP

  75. Hans Erik Lundager Madsen

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  76. Henry Madsen

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  77. Jens Lykkesfeldt

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  78. Jens Friis Lund

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  79. Marianne Nissen Lund

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  80. Eline Lorenzen

    Lektor, kurator

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor, kurator

    Person: VIP

  81. Fulai Liu

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  82. Xueyuan Leng

    Postdoc, Ingen titel

    • Duxin Group - Postdoc
    • Molekylær Plantebiologi - Ingen titel

    Person: VIP

  83. Cristina Leal Rodriguez

    Videnskabelig ass., Videnskabelig assistent

    • Disease Systems Biology Program - Videnskabelig ass.
    • Brunak Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  84. Jørgen Bo Larsen

    Professor emeritus

    • Skov, natur og biomasse - Professor emeritus

    Person: VIP

  85. Vibeke Langer

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  86. Conny Bruun Asmussen Lange

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  87. Bettina Lamm

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  88. Niels Kærgård

    Professor emeritus

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  89. Anders Ringgaard Kristensen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  90. Annemarie Thuri Kristensen

    Professor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Professor

    Person: VIP

  91. Hanne Ellen Kortegaard

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  92. Sara Vincentzen Kondrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  93. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  94. Erik Dahl Kjær

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  95. Lars Pødenphant Kiær

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  96. Lærke Sophie Keil

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  97. Christian Kapel

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  98. Kristian Møgeltoft Kamstrup

    Ingen titel

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  99. Henrik Kaas

    specialkonsulent

    • SCIENCE Uddannelse - specialkonsulent

    Person: TAP

  100. Berit Charlotte Kaae

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  101. Claus Bøttcher Jørgensen

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  102. Hans Jørgen Lyngs Jørgensen

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  103. Henning Jørgensen

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  104. Niels O. G. Jørgensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  105. Sisse Jongberg

    Ingen titel

    • Ingredient and Dairy Technology - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  106. Maria Vang Johansen

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  107. Vivian Kvist Johannsen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  108. Birthe P Møller Jespersen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  109. Malene Jensen-Juul

    AC-fuldmægtig

    • Institutservice - AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  110. Anders Jensen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Økonomi, Politik og Driftsplanlægning - PhD-studerende

    Person: VIP

  111. Asger Lundorff Jensen

    Institutleder

    • Sekretariat & Drift - Institutleder

    Person: TAP

  112. Birgit Jensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  113. Carsten Lynge Jensen

    Seniorforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Seniorforsker

    Person: VIP

  114. Frank Søndergaard Jensen

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  115. Jørgen Dejgård Jensen

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  116. Karsten Klint Jensen

    Lektor emeritus

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  117. Lars Stoumann Jensen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  118. Marina Bergen Jensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  119. Per Moestrup Jensen

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  120. Poul Erik Jensen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  121. Johnny Grandjean Gøgsig Jakobsen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  122. Brian H. Jacobsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  123. Jette Bredahl Jacobsen

    Viceinstitutleder, professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Viceinstitutleder, professor

    Person: VIP

  124. Stine Jacobsen

    Professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Professor

    Person: VIP

  125. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor

    Person: VIP

  126. Alberto Innocenti

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  127. Hanne Ingmer

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  128. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  129. Søren Husted

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  130. Hans Houe

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  131. Lotte Holm

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  132. Peter Engelund Holm

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  133. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  134. Carsten Nico Portefée Hjortsø

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  135. Max Herzog

    Postdoc

    • Freshwater Biology - Postdoc

    Person: VIP

  136. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  137. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  138. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  139. Helene Hausner

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: VIP

  140. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  141. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  142. Hanne Helene Hansen

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  143. Hans Chr. Bruun Hansen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  144. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  145. Anna Haldrup

    Institutleder

    • Sekretariat - Institutleder

    Person: TAP

  146. Sumaya Sami S Habib

    Ph.d.-studerende

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  147. Thomas Günther-Pomorski

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  148. Morten Gylling

    Seniorrådgiver

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  149. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  150. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  151. Lars Graudal

    Forskningschef

    • Skov, natur og biomasse - Forskningschef

    Person: TAP

  152. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  153. Mickey Gjerris

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  154. Michael Givskov

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  155. Bhim Bahadur Ghaley

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  156. Zach Gerhart-Hines

    Lektor

    • Gerhart-Hines Group - Lektor

    Person: VIP

  157. Anders Lydik Garm

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  158. Christian Gamborg

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  159. Anja Thoe Fuglsang

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  160. Stine Frydendal

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  161. Ole Fryd

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  162. Henrik Friis

    Professor

    • Børne- og international ernæring - Professor

    Person: VIP

  163. Merete Fredholm

    Professor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Professor

    Person: VIP

  164. Björn Forkman

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  165. Julie Fjeldborg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  166. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  167. Jane Nygaard Eriksen

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  168. Jörg Matthias Dehn Enemark

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  169. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  170. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  171. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  172. Cristian De Gobba

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt
    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  173. Vu Hoai Nam Dang

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  174. Camilla Trab Damsgaard

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  175. Anders Dalsgaard

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  176. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  177. Susanna Cirera

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  178. Nevruz Cinar Özdil

    Videnskabelig assistent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  179. Ib H. Christensen
    • LUKKET: 2012 Skovskolen - Afdelingsleder, Tidligere

    Person: TAP

  180. Jens Peter Christensen

    Professor MSO

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor MSO

    Person: VIP

  181. Tove Christensen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  182. Nina Cedergreen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  183. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  184. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  185. Kurt Buchmann

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  186. Sander Bruun

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  187. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  188. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  189. Kristian Koefoed Brandt

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  190. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  191. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  192. Anders Miki Bojesen

    Professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor

    Person: VIP

  193. Magnus Borup Bloch

    Ph.d. stipendiat

    • Taylor Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  194. Andreas Blennow

    Lektor

    • Planteglycobiologi - Lektor

    Person: VIP

  195. Bjarne Schmidt Bjerg

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  196. Stine Brandt Bering

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  197. Lise Charlotte Berg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  198. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  199. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  200. Søren Bak

    Professor

    • Plantebiokemi - Professor

    Person: VIP

  201. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  202. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor

    Person: VIP

  203. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  204. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  205. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  206. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  207. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  208. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  209. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  210. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  211. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  212. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  213. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  214. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  215. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  216. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  217. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  218. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  219. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  220. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering