Forskningsområder

51 - 100 ud af 232Pr. side: 50
  1. Cristian De Gobba

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt
    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  2. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  3. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  4. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  5. Jörg Matthias Dehn Enemark

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  6. Jane Nygaard Eriksen

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  7. Claus Felby
    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  8. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  9. Julie Fjeldborg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  10. Björn Forkman

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  11. Merete Fredholm

    Professor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Professor

    Person: VIP

  12. Henrik Friis

    Professor

    • Børne- og international ernæring - Professor

    Person: VIP

  13. Ole Fryd

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor
    • Skovskolen - Studielektor

    Person: VIP

  14. Stine Frydendal

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  15. Anja Thoe Fuglsang

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  16. Christian Gamborg

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  17. Anders Lydik Garm

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  18. Zach Gerhart-Hines

    Lektor

    • Gerhart-Hines Group - Lektor
    • LUKKET: Nutrient and Metabolite Sensing - Lektor

    Person: VIP

  19. Bhim Bahadur Ghaley

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  20. Michael Givskov

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  21. Mickey Gjerris

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  22. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  23. Lars Graudal

    Forskningschef

    • Skov, natur og biomasse - Forskningschef

    Person: TAP

  24. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  25. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  26. Morten Gylling

    Seniorrådgiver

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  27. Thomas Günther-Pomorski

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  28. Sumaya Sami S Habib

    Ph.d.-studerende

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  29. Anna Haldrup

    Institutleder

    • Sekretariat - Institutleder

    Person: TAP

  30. Hanne Helene Hansen

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  31. Hans Chr. Bruun Hansen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  32. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  33. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  34. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  35. Helene Hausner

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: VIP

  36. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  37. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  38. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  39. Max Herzog

    Postdoc

    • Freshwater Biology - Postdoc

    Person: VIP

  40. Carsten Nico Portefée Hjortsø

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  41. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  42. Lotte Holm

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  43. Peter Engelund Holm

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  44. Hans Houe

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  45. Søren Husted

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  46. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  47. Hanne Ingmer

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP