Forskningsområder

1 - 50 ud af 201Pr. side: 50
  1. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  2. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  3. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  4. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  5. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  6. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  7. Erling Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  8. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  9. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  10. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  11. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  12. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  13. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  14. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  15. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  16. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor

    Person: VIP

  17. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  18. Søren Bak

    Professor

    • Plantebiokemi - Professor

    Person: VIP

  19. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  20. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  21. Lise Charlotte Berg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  22. Stine Brandt Bering

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  23. Bjarne Schmidt Bjerg

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  24. Andreas Blennow

    Professor

    • Planteglycobiologi - Professor

    Person: VIP

  25. Magnus Borup Bloch

    Ph.d. stipendiat

    • Taylor Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  26. Anders Miki Bojesen

    Professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor

    Person: VIP

  27. Ole K. Borggaard

    Censor, Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  28. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  29. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  30. Kristian Koefoed Brandt

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  31. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  32. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  33. Sander Bruun

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  34. Kurt Buchmann

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  35. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  36. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  37. Nina Cedergreen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  38. Jens Peter Christensen

    Professor MSO

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor MSO

    Person: VIP

  39. Tove Christensen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  40. Susanna Cirera

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  41. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  42. Anders Dalsgaard

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  43. Camilla Trab Damsgaard

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  44. Vu Hoai Nam Dang

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  45. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  46. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  47. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 Næste