Forskningsområder

1 - 234 ud af 234Pr. side: 500
  1. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  2. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  3. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  4. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  5. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  6. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  7. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  8. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  9. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  10. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  11. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  12. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  13. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  14. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  15. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  16. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  17. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  18. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  19. Mani Arumugam

    Lektor

    • Arumugam Group - Lektor
    • LUKKET: Human Genomics and Metagenomics in Metabolism - Lektor

    Person: VIP

  20. Mette Asmild

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  21. Søren Bak

    Professor

    • Plantebiokemi - Professor

    Person: VIP

  22. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  23. Niclas Scott Bentsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  24. Lise Charlotte Berg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  25. Stine Brandt Bering

    Lektor

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Lektor

    Person: VIP

  26. Bjarne Schmidt Bjerg

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  27. Andreas Blennow

    Lektor

    • Planteglycobiologi - Lektor

    Person: VIP

  28. Magnus Borup Bloch

    Ph.d. stipendiat

    • Taylor Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  29. Anders Miki Bojesen

    Professor

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor

    Person: VIP

  30. Aske Skovmand Bosselmann

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  31. Ellen Braae

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  32. Kristian Koefoed Brandt

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  33. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  34. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  35. Sander Bruun

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  36. Kurt Buchmann

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  37. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  38. Jens Byskov

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  39. Bruce Morgan Campbell

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  40. Nina Cedergreen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  41. Ib H. Christensen
    • LUKKET: 2012 Skovskolen - Afdelingsleder, Tidligere

    Person: TAP

  42. Jens Peter Christensen

    Professor MSO

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Professor MSO

    Person: VIP

  43. Tove Christensen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  44. Nevruz Cinar Özdil

    Videnskabelig assistent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  45. Susanna Cirera

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  46. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  47. Anders Dalsgaard

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  48. Camilla Trab Damsgaard

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  49. Vu Hoai Nam Dang

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  50. Cristian De Gobba

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt
    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  51. Lars Ove Dragsted

    Sektionsleder, professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  52. Alex Dubgaard

    Lektor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  53. Jørgen Eilenberg

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  54. Jörg Matthias Dehn Enemark

    Adjungeret professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  55. Jane Nygaard Eriksen

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  56. Christian Fertner

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  57. Julie Fjeldborg

    Lektor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Lektor

    Person: VIP

  58. Björn Forkman

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  59. Merete Fredholm

    Professor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Professor

    Person: VIP

  60. Henrik Friis

    Professor

    • Børne- og international ernæring - Professor

    Person: VIP

  61. Ole Fryd

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  62. Stine Frydendal

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  63. Anja Thoe Fuglsang

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  64. Christian Gamborg

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  65. Anders Lydik Garm

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  66. Zach Gerhart-Hines

    Lektor

    • Gerhart-Hines Group - Lektor

    Person: VIP

  67. Bhim Bahadur Ghaley

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  68. Michael Givskov

    Professor

    • Bacteriology - Professor

    Person: VIP

  69. Mickey Gjerris

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  70. Marie Christoffersen Gramkow

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  71. Lars Graudal

    Forskningschef

    • Skov, natur og biomasse - Forskningschef

    Person: TAP

  72. Natalie Marie Gulsrud

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  73. Per Gundersen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  74. Morten Gylling

    Seniorrådgiver

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  75. Thomas Günther-Pomorski

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  76. Sumaya Sami S Habib

    Ph.d.-studerende

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  77. Anna Haldrup

    Institutleder

    • Sekretariat - Institutleder

    Person: TAP

  78. Hanne Helene Hansen

    Lektor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Lektor

    Person: VIP

  79. Hans Chr. Bruun Hansen

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  80. Ole Kim Hansen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  81. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  82. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  83. Helene Hausner

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: VIP

  84. Johanne Heesche

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  85. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  86. Nicole Lind Henriksen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  87. Max Herzog

    Postdoc

    • Freshwater Biology - Postdoc

    Person: VIP

  88. Carsten Nico Portefée Hjortsø

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  89. Kristine Holgersen

    Postdoc

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Postdoc

    Person: VIP

  90. Lotte Holm

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  91. Peter Engelund Holm

    Professor

    • Miljøkemi - Professor

    Person: VIP

  92. Hans Houe

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  93. Søren Husted

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  94. Morten Ingerslev

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  95. Hanne Ingmer

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  96. Alberto Innocenti

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  97. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor
    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  98. Brian H. Jacobsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  99. Jette Bredahl Jacobsen

    Viceinstitutleder, professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Viceinstitutleder, professor

    Person: VIP

  100. Stine Jacobsen

    Professor

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Professor

    Person: VIP

  101. Johnny Grandjean Gøgsig Jakobsen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  102. Anders Jensen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Økonomi, Politik og Driftsplanlægning - PhD-studerende

    Person: VIP

  103. Asger Lundorff Jensen

    Institutleder

    • Sekretariat & Drift - Institutleder

    Person: TAP

  104. Birgit Jensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  105. Carsten Lynge Jensen

    Seniorforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Seniorforsker

    Person: VIP

  106. Frank Søndergaard Jensen

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  107. Jørgen Dejgård Jensen

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  108. Karsten Klint Jensen

    Lektor emeritus

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  109. Lars Stoumann Jensen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  110. Marina Bergen Jensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  111. Per Moestrup Jensen

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  112. Poul Erik Jensen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  113. Malene Jensen-Juul

    AC-fuldmægtig

    • Institutservice - AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  114. Birthe P Møller Jespersen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  115. Vivian Kvist Johannsen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  116. Maria Vang Johansen

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  117. Sisse Jongberg

    Ingen titel

    • Ingredient and Dairy Technology - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  118. Claus Bøttcher Jørgensen

    Lektor

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Lektor

    Person: VIP

  119. Hans Jørgen Lyngs Jørgensen

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  120. Henning Jørgensen

    Lektor

    • Plante- og Jordvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  121. Niels O. G. Jørgensen

    Lektor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Lektor

    Person: VIP

  122. Berit Charlotte Kaae

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  123. Henrik Kaas

    specialkonsulent

    • SCIENCE Uddannelse - specialkonsulent

    Person: TAP

  124. Kristian Møgeltoft Kamstrup

    Ingen titel

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  125. Christian Kapel

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  126. Lærke Sophie Keil

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  127. Lars Pødenphant Kiær

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  128. Erik Dahl Kjær

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  129. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  130. Sara Vincentzen Kondrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  131. Hanne Ellen Kortegaard

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  132. Anders Ringgaard Kristensen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  133. Annemarie Thuri Kristensen

    Professor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Professor

    Person: VIP

  134. Niels Kærgård

    Professor emeritus

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  135. Bettina Lamm

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  136. Conny Bruun Asmussen Lange

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  137. Vibeke Langer

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  138. Jørgen Bo Larsen

    Professor emeritus

    • Skov, natur og biomasse - Professor emeritus

    Person: VIP

  139. Thomas Meinert Larsen

    lektor, sektionsleder

    • Fedmeforskning - lektor, sektionsleder

    Person: VIP

  140. Cristina Leal Rodriguez

    Videnskabelig ass., Videnskabelig assistent

    • Disease Systems Biology Program - Videnskabelig ass.
    • Brunak Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  141. Xueyuan Leng

    Ingen titel, Postdoc

    • Molekylær Plantebiologi - Ingen titel
    • Duxin Group - Postdoc

    Person: VIP

  142. Fulai Liu

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  143. Eline Lorenzen

    Lektor, kurator

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor, kurator

    Person: VIP

  144. Jens Friis Lund

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  145. Marianne Nissen Lund

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  146. Jens Lykkesfeldt

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  147. Hans Erik Lundager Madsen

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  148. Henry Madsen

    Emeritus

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  149. Faidon Magkos

    Lektor

    • Fedmeforskning - Lektor

    Person: VIP

  150. Pascal Magnussen

    Emeritus, Lektor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Emeritus
    • DRUGS team
    • ISIM - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  151. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  152. Helle Juel Martens

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  153. Nicolai Vitt Meyling

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  154. Jonas Morsing

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  155. Lisa Munk

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  156. Renate Müller

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  157. Mari-Anne Newman

    Lektor

    • Transport - Lektor

    Person: VIP

  158. Jens Peter Nielsen

    Professor

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Professor

    Person: VIP

  159. Liza Rosenbaum Nielsen

    Professor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Professor

    Person: VIP

  160. Niels Peter Kjeldsen Nielsen

    PhD-studerende

    • LUKKET: 2012 Afd. for Skovdrift og Træprodukter - PhD-studerende

    Person: VIP

  161. Rasmus Nielsen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  162. Tom Hamborg Nielsen

    Ingen titel

    • Molekylær Plantebiologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  163. Kristoffer Niss

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  164. Hussam Hassan Nour-Eldin

    Lektor

    • Molekylær Plantebiologi - Lektor

    Person: VIP

  165. Vlastimil Novák

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  166. Maja Lind Nybo

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Pharmacology - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  167. Peder Nørgaard

    Ingen titel

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  168. Jakob Vesterlund Olsen

    Forsker

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Forsker

    Person: VIP

  169. Lisbeth Høier Olsen

    Professor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Professor
    • Lifepharm

    Person: VIP

  170. Susanne Nautrup Olsen

    Hospitalschef

    • Universitetshospitalet for Store Husdyr - Hospitalschef

    Person: TAP

  171. Søren Bøye Olsen

    Professor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor

    Person: VIP

  172. Vibeke Orlien

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  173. Jeanette Otte

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  174. Michael Broberg Palmgren

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  175. Hanne Gervi Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Lektor

    Person: VIP

  176. Søren Marcus Pedersen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  177. Armando Perez-Cueto

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  178. Carsten Tilbæk Petersen

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  179. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  180. Mahesha Manjunatha Poojary

    Tenure track adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  181. Dorthe Varning Poulsen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  182. Jørgen Primdahl

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  183. Daniela Rago

    Postdoc

    • Chemometrics and Analytical Technology - Postdoc

    Person: VIP

  184. Hanne Nina Rasmussen

    Seniorforsker

    • Skov, natur og biomasse - Seniorforsker

    Person: VIP

  185. Jesper Rasmussen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  186. Lars Holm Rasmussen

    Gæsteforsker

    • Miljøkemi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  187. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  188. Søren Kjærsgaard Rasmussen

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  189. Hans Peter Ravn

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  190. Ditlev Otto Juel Reventlow

    Ph.d.-studerende

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  191. Hjalte Ro-Poulsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  192. Jose Alejandro Romero Herrera

    Postdoc

    • Stem Cell and developmental Biology - early embryonic lineage specification - Postdoc

    Person: VIP

  193. Eva Rosenqvist

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  194. Francesco Russo

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  195. Anders Ræbild

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  196. Peter Sandøe

    Sektionsleder, professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Sektionsleder, professor
    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  197. Lars Scharff

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  198. Jan Kofod Schjørring

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  199. Alexander Schulz

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  200. Ulrik Sidenius

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  201. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  202. Lene Sigsgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  203. Carsten Smith-Hall

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  204. Jens Carl Streibig

    Professor emeritus.

    • Afgrødevidenskab - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  205. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  206. Dorte Bratbo Sørensen

    Lektor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Lektor

    Person: VIP

  207. Martine Camilla Holst Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjunkt

    Person: VIP

  208. Stig Milan Thamsborg

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  209. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  210. Iben Margrete Thomsen

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  211. Hans Thordal-Christensen

    Professor MSO

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor MSO

    Person: VIP

  212. Kristian Thorup-Kristensen

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  213. Torben Toldam-Andersen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  214. Thorsten Treue

    Lektor

    • Sektion for Global Udvikling - Lektor

    Person: VIP

  215. Alessia Trimigno

    Postdoc

    • Chemometrics and Analytical Technology - Postdoc

    Person: VIP

  216. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  217. Stine Vuholm

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  218. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  219. Sunny Mosangzi Xu

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  220. Wusheng Yu

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  221. Henrik Zobbe

    Fakultetsdirektør

    • SCIENCE Direktion - Fakultetsdirektør

    Person: TAP

  222. Andreas de Neergaard

    Prodekan

    • SAMF Fakultetssekretariatet - Prodekan

    Person: TAP

  223. Dhouha Grissa

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  224. vms763 vms763

    Emeritus

    • Chemometrics and Analytical Technology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  225. Marian Ørgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP