Forskningsområder

1 - 500 ud af 11.201Pr. side: 500
  1. OANA-NICOLETA ANTONESCU

    Ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  2. Rune Munck Aabenhus

    Postdoc, ph.d., Lektor

    Person: VIP

  3. Tala Maria Aabø

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Andreas Aae

    Ingen titel

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  5. Sabine Aae

    Ekstern lektor

    • Den samfundsfaglige kandidatuddannelse i jura - Ekstern lektor

    Person: VIP

  6. Jakob Guldberg Aaes

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  7. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  8. Mia Aakjær

    Ph.d. stipendiat

    • Translational Pharmacology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  9. Kataneh Aalaei

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  10. Christian Aalkjær

    Professor

    • Heart, Renal and Circulation - Professor

    Person: VIP

  11. Nadia Aalling

    Postdoc

    • Pers Group - Postdoc

    Person: VIP

  12. Olivia Aalling-Frederiksen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  13. Anders Aamand

    Ph.d.-studerende

    • Algorithms and Complexity - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  14. Nanna Havn Aamand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Kim Aaris-Sørensen

    Lektor emeritus

    • Collections and research - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Karoline Aasmul-Olsen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  17. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  18. Rahma Ali Abagero

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  19. Antoni Abat Ninet

    Professor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Professor

    Person: VIP

  20. Abrha Teklay Abay

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  21. Zehra Caldwell Abay-Nørgaard

    Ph.d.-studerende

    • Pers Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  22. Adam A F A Abdel Khalik

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  23. Abdulhakim Abdi

    Eksternt tilknyttet (postdoc)

    • Geografi - Eksternt tilknyttet (postdoc)

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  24. Christin Abel

    Videnskabelig assistent

    • Geografi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  25. Sahar Abelechian

    laborant

    • Corefaciliteter ved AEM - laborant

    Person: TAP

  26. Johannes Nikolaus Abeler

    Gæsteforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  27. Klas Abelson

    Lektor

    • AEM Forskning og Undervisning - Lektor

    Person: VIP

  28. Amanda Bering Abildgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  29. Berit Clausen Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  30. Mikkel Abrahamsen

    Adjunkt

    • Algorithms and Complexity - Adjunkt

    Person: VIP

  31. Oliver Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  32. Per Abrahamsen

    Datalog

    • Miljøkemi - Datalog

    Person: TAP

  33. Enrico Acciai

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  34. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  35. Leena Ackermann

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  36. Silvia Adamo

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  37. Maria Adamopoulou

    Videnskabelig assistent

    • Erler Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  38. Yvonne Mary Adams

    Adjunkt

    • TARGETS team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  39. Anthony John Addison

    Professor

    • Development Economics Research Group (DERG) - Professor

    Person: VIP

  40. Fatemeh Adelisardou

    Gæsteforsker

    • IFRO-Institutkonto - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  41. Eva Holmbech Adelsten

    Institutsekretær

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutsekretær

    Person: TAP

  42. Ditte Marie Top Adler

    Adjunkt

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjunkt

    Person: VIP

  43. Morten Adler-Nissen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  44. Signe Adler-Nissen

    Ph.d.-studerende

    • JUR Juridisk Ph.d.-uddannelse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  45. Lin Adrian

    Lektor

    • JUR Center for Interdisciplinary Studies of Law - Lektor

    Person: VIP

  46. Freja Bjørkmann Adsersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  47. Henning Emil Adsersen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  48. Ebrahim Afsah

    Lektor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Lektor

    Person: VIP

  49. Shoaib Afzal

    Klinisk forskningslektor

    Person: VIP

  50. Astrid Ag

    Postdoc

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  51. Philipp Ager

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  52. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  53. Mette Ørskov Agerbæk

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  54. Jette Bach Agergaard

    Ph.d. stipendiat

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  55. Jytte Agergaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  56. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  57. Niels Agerlin

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  58. Fannie Agerschou-Madsen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  59. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  60. Klaus Agerskov

    Underviser

    • Skovskolen - Underviser

    Person: VIP

  61. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  62. Karl Agger

    Ingen titel

    • Helin Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  63. Sophie Emilie Søborg Agger

    Videnskabelig assistent

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  64. Kamilla Aggerlund

    Konsulent

    • Skovskolen - Konsulent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  65. Adriano Agnello

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  66. Gustav Agneman

    Ph.d. stipendiat

    • Development Economics Research Group (DERG) - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  67. Bue Fridolin Ross Agner

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  68. Tove Agner

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  69. Sara Agnolet

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  70. Monica Agnoletti

    Postdoc

    • LEO Foundation Center for Cutaneous Drug Delivery - Postdoc

    Person: VIP

  71. Shreya Agrawal

    Postdoc

    • Biomolecular Sciences - Postdoc

    Person: VIP

  72. Alejandro Aguayo Orozco

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  73. Marina Agueda Oyarzabal

    Videnskabelig assistent

    • Emanuelli Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  74. Paula Aguilera Aguilera

    Postdoc

    • Molecular Aging Program - Postdoc

    Person: VIP

  75. Manex Aguirrezabal Zabaleta

    Adjunkt

    Person: VIP

  76. Frank Kwaku Agyei

    Gæst

    • Sektion for Global Udvikling - Gæst

    Person: VIP

  77. Atta Kofi Agyekum

    Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Adjunkt

    Person: VIP

  78. A Manuel Ahedo Santisteban

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  79. Sofie Isager Ahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  80. Claes Gustav Oliver Ahlberg

    Postdoc

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  81. Mette Maria H Ahlefeldt-Laurvig

    Ph.d.-stipendiat, gæst

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  82. Markus Ahlers
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi

    Person

  83. Markus Tobias Ahlers

    Adjunkt

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  84. Malin Glindvad Ahlström

    Undervisningsassistent

    • Virology - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  85. Kristian Redhead Ahm

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  86. Sophie Ahm

    Hjælpelærer

    Person: VIP

  87. Jamaal Ahmad

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  88. Syed Salman Ahmad

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  89. Mustapha Carab Hussein Ahmed

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  90. Sahro Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  91. Waqas Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  92. Agnethe May Ahnfeldt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  93. Theresa Dorothee Ahrens

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: VIP

  94. Nadja Ahrentløv

    Betjent FU

    • Medical Genetics Program - Betjent FU

    Person: TAP

  95. Lilia Ahrné

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  96. Md Emranul Ahsan

    Ingen titel

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ingen titel

    Person: VIP

  97. Danial Ahwazi

    Stabsforsker

    • Sakamoto Group - Stabsforsker

    Person: TAP

  98. Jing Ai

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  99. Bashir Aideh

    laborant

    • Microbiology and Fermentation - laborant

    Person: TAP

  100. Lorenz Matthias Severin Aigner

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  101. Dossou Ghislain Boris Aihounton

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  102. Magie Aiken

    Ph.d. stipendiat

    • Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  103. Ostaizka Aizpurua Arrieta

    Adjunkt

    • Section for Evolutionary Genomics - Adjunkt

    Person: VIP

  104. Mansour Akbari

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  105. Abbas Guven Akcay

    Ph.d.-studerende

    • Frödin Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  106. Alma Akhmetova

    Ph.d. stipendiat

    • LEO Foundation Center for Cutaneous Drug Delivery - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  107. Marya Akhtar

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  108. Bilal Hussain Akram

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  109. Sonam Akther

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  110. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  111. Rose Jamil Al Jabri

    Klinisk lærer

    • Sektion 03 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  112. Amal Al-Chaer

    laborant

    • Bioinformatik og RNA Biologi - laborant

    Person: TAP

  113. Hiba Al-Imam

    Videnskabelig assistent

    • Sektion 01 - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  114. Fatima Abdul Hassan Al-Jaberi

    Ph.d.-studerende

    • Skin Immunology Research Center - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  115. Azmi Al-Jubury

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  116. Mohammad Al-Mahdi A H Al-Karagholi

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  117. Ahmad Salim Al-Sibahi

    Adjunkt

    • Programming Languages and Theory of Computing - Adjunkt

    Person: VIP

  118. Oyebanji Olubunmi Alagbo

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: VIP

  119. Gabriela Renee Alandia Robles

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  120. Adam Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  121. Lis Marianne Alban

    Adjungeret professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjungeret professor

    Person: VIP

  122. Antton Alberdi Estibaritz

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  123. Carsten Albers

    Underviser

    Person: VIP

  124. Elisabeth Albrecht-Beste

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  125. Anders Albrechtsen

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  126. Dorte Albrechtsen

    Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  127. Helge Albrechtsen

    Ekstern lektor

    • Sociologisk studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  128. Kris Frandsen Albrechtsen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  129. Line Louise Albrechtsen

    Specialtandlægekandidat

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Specialtandlægekandidat

    Person: VIP

  130. Reidar Albrechtsen

    Professor emeritus

    • Kveiborg Group - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  131. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    Person: VIP

  132. Maria Joana Albuquerque Osório

    Adjunkt

    • Center for Translational Neuromedicine - Adjunkt

    Person: VIP

  133. Sharon-Naomi Alcaide Manthey

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  134. Nicolas Alcaraz

    Postdoc

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Postdoc

    Person: VIP

  135. Blanca Irene Aldana Garcia

    Adjunkt

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  136. Patrick Anders Aldrin Kirk

    Postdoc

    • Laboratory - Postdoc
    • Developmental Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  137. Mona Adnan Y Aldubayan

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  138. Mohammed Hussen Alemu

    Postdoc

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Postdoc

    Person: VIP

  139. Emy Maria Karin Alerskans

    Ph.d.-studerende

    • Is-, Klima- og Geofysik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  140. Flora Alexopoulou

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  141. Ahmed Eassa H Alfifi

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  142. Issah Suhiyini Alhassan

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  143. Mona Sadek Ali

    Videnskabelig assistent

    • Molekylær fysiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  144. Yeasmeen Ali

    Ph.d.-studerende

    • Cellebiologi og Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  145. Zafar Ali

    Postdoc

    • Medical Genetics Program - Postdoc

    Person: VIP

  146. Michael Alifrangis

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  147. Toloe Allahghadry

    Ingen titel

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  148. Clara Allberg

    Dyrlæge

    • Sektion for Veterinær Billeddiagnostik - Dyrlæge

    Person: TAP

  149. Morten Erik Allentoft

    Lektor

    • Section for Geogenetics - Lektor

    Person: VIP

  150. Emma Sofie Timm Aller

    Ph.d. stipendiat

    • Molekylær Plantebiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  151. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  152. Rosa Lundbye Allesøe

    Ph.d. stipendiat

    • Rasmussen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  153. Kristine Højgaard Allin

    Lektor

    • Pedersen Group - Lektor

    Person: VIP

  154. Gitte Lesmann Alling

    Ekstern lektor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor

    Person: VIP

  155. Ilary Allodi

    Postdoc, Adjunkt

    • Motor Control - Postdoc
    • Integrative Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  156. Jose Juan Almagro Armenteros

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  157. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  158. Anna Birna Almarsdóttir

    Professor

    • Samfundsfarmaci og klinisk farmaci - Professor

    Person: VIP

  159. Thomas Peter Almdal

    Lektor

    • Immunology - Lektor

    Person: VIP

  160. Sara dos Santos Almeida

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  161. Aldo Ricardo Almeida Robles

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  162. Mosaed Saleh A Alobaidallah

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  163. Ignacio Alonso

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  164. Daniela Alosi

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  165. Yair Asael Alpuche Alvarez

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  166. Abdel-Rahman Yousef M Alrefai

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  167. Jens Als-Nielsen

    Professor emeritus

    • X-ray and Neutron Science - Professor emeritus

    Person: TAP

  168. Ahlam Musaibeh M Alsaadi

    Ingen titel

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Ingen titel

    Person: VIP

  169. Thomas Michael Alscher

    Ph.d.-studerende, Ph.d. stipendiat

    • Datalogisk Institut - Ph.d.-studerende
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  170. Kristin Alstad-Mathiasen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  171. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  172. Elsebeth Alstrup

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  173. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  174. Marius Samuel Alt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  175. Elif Leyla Altier

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  176. Kübra Altinel

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  177. Ali Altintas

    Adjunkt

    • Zierath Group - Adjunkt
    • Barrès Group - Adjunkt

    Person: VIP

  178. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  179. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  180. Maria Camila Alvarez Silva

    Ph.d.-studerende

    • Arumugam Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  181. Eduardo Felipe Alves Fernandes

    Postdoc

    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  182. Ahmad Hasan A Alzahrani

    Ekstern ph.d.

    • Fedmeforskning - Ekstern ph.d.

    Person: VIP

  183. Cristina Isabel Amador Hierro

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  184. Catharina Sarojini Amaloo

    Klinisk lærer

    • Sektion 02 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  185. Jan Ambjørn

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  186. Sara Marie Ambjørn

    Postdoc

    • Nilsson Group - Postdoc

    Person: VIP

  187. Francesca Ambri

    Akademisk medarbejder

    • Wennerberg Group - Akademisk medarbejder

    Person: TAP

  188. Elizabeth Mayela Ambrosio Galindo

    Ph.d. stipendiat

    • Laboratory - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  189. Per Lennart Ambus

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  190. Daniel Buchvaldt Amby

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  191. Kathrine Krabbe Amby

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  192. Ashwitha Amin

    Videnskabelig assistent

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  193. Faisal Mohammad Amin

    Klinisk lektor

    • Master of Headache Disorders - Klinisk lektor

    Person: VIP

  194. Amir Amirian

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  195. Elsa Amsellem

    Postdoc

    • Centre for Star and Planet Formation - Postdoc

    Person: VIP

  196. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  197. Holda Awah Anagho

    Ph.d.-studerende

    • Nielsen Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  198. Syariful Anam

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  199. Lærke Cecilie Anbert

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  200. Torben Anbert
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor, Tidligere

    Person: VIP

  201. Matej Andelic

    master studerende

    • Khodosevich Group - master studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  202. Aage T. Andersen

    gruppeleder

    • Supportcenter City Campus - gruppeleder

    Person: TAP

  203. Alexander Malling Andersen

    Undervisningsassistent

    • TG II - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  204. Amalie Suhr Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  205. Anders Nyboe Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  206. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  207. Andreas Højgaard B Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  208. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  209. Anja Gade Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  210. Anna Boel Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  211. Anne Marie Krogsgaard Andersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  212. Anne Poder Andersen

    Ingen titel

    • Parasitology - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  213. Anton Lauenborg Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  214. Asbjørn Dalum Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  215. Birgit Andersen

    laborant

    • Plante- og Jordvidenskab - laborant

    Person: TAP

  216. Birgit Gylling Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  217. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  218. Brian Møller Andersen

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  219. Camilla Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  220. Charlotte Høy Andersen

    Laboratorieassistent

    • Platforms - Laboratorieassistent

    Person: TAP

  221. Christen Bertel L Andersen

    Lektor, Seniorforsker

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  222. Christian Skaanning Andersen

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  223. Christina Maria Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  224. Daniel Bjørklund Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Endocrinology and Metabolism - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  225. Ditte Ibfelt Andersen

    Ekstern lektor

    • Software, Data, People & Society - Ekstern lektor

    Person: VIP

  226. Ditte Skovaa Andersen

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  227. Dorte Andersen

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  228. Eigil Lego Andersen

    Adjungeret professor

    • JUR Forskningscenterområdet - fordelingssted - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  229. Emil Andersen

    Postdoc

    • Barrès Group - Postdoc

    Person: VIP

  230. Emilie Skytte Andersen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  231. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  232. Felix Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  233. Finn Schiermer Andersen

    Ekstern lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ekstern lektor

    Person: VIP

  234. Hanne Andersen

    Institutleder

    Person: VIP, TAP

  235. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  236. Helene Obel Bøch Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  237. Ida Kyhl Engholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  238. Ida Vang Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Medicinal Chemistry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  239. Jakob Hessel Andersen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  240. Jan Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  241. Jens Baalkilde Andersen

    Instruktor/hjælpelærer

    Person: VIP

  242. Jens Bo Andersen

    Lektor

    • Bacteriology - Lektor

    Person: VIP

  243. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  244. Jens Velde Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  245. Jesper Bøje Andersen

    Lektor

    • Andersen Group - Lektor

    Person: VIP

  246. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  247. Jette Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  248. Joakim Holck Andersen

    Erhvervs Ph.d studerende

    Person: VIP

  249. Johan Moesgaard Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  250. Johan Nørregaard Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  251. John Edelsgaard Andersen

    Lektor emeritus

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  252. Jonathan Thinggaard Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  253. Joy Stokholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  254. Julie Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  255. Julie Harder Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  256. Julie Høgsgaard Andersen

    Postdoc

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  257. Julie Kathrine Treu Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  258. Kasper Langebjerg Andersen

    Adjunkt

    • Lund Group - Adjunkt

    Person: VIP

  259. Kate Lanng Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  260. Kim Michael Wind Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor
    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  261. Kirsten Grønlund Andersen

    Korrespondent

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Korrespondent

    Person: TAP

  262. Klaus Kaae Andersen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  263. Kristian Helge Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  264. Lars Harhoff Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  265. Laura Mørch Andersen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  266. Laurits Orheim Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Faststoffysik - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  267. Leif Percival Andersen

    Ekstern lektor

    • Bacteriology - Ekstern lektor

    Person: VIP

  268. Lene Andersen

    Ekstern lektor

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Ekstern lektor

    Person: VIP

  269. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  270. Lisbeth Frydensbjerg Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  271. Lise Lotte Beck Andersen

    Undervisningsassistent

    • Antropologi studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  272. Luise Mandrup Andersen

    AC-fuldmægtig, Ekstern lektor

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - AC-fuldmægtig
    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP, TAP

  273. Mads Hald Andersen

    Klinisk Professor

    • Immunology - Klinisk Professor

    Person: VIP

  274. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  275. Mads Sigurd Franch Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  276. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  277. Malene Sophie Krogh Andersen

    Afdelingstandlæge

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  278. Maria Roed Andersen

    Ernæringskonsulent

    • Fedmeforskning - Ernæringskonsulent

    Person: TAP

  279. Marianne Franson Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  280. Marianne Stemann Andersen

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  281. Marlene Louise Buch Andersen

    Adjunkt

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Adjunkt

    Person: VIP

  282. Martin Marchman Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  283. Martin Stolpe Andersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  284. Michael Aagaard Andersen

    Postdoc

    • Integrative Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  285. Michael Baltzer Tønne Andersen

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  286. Michael Ingemann Andersen

    Teknologichef

    • DARK - Teknologichef

    Person: TAP

  287. Michelle Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  288. Mie Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  289. Mikkel Flyger Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  290. Mikkel Møller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Glycomics Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  291. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  292. Morten Andersen

    Professor

    • Translational Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  293. Morten Emil Holm Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  294. Morten Sten Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  295. Nicoline Resen Andersen

    AC-medarbejder

    • Molekylær fysiologi - AC-medarbejder

    Person: TAP

  296. Nina Bjerglund Andersen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  297. Nina Møller Andersen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  298. Ole Ejnar Andersen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  299. Ove Andersen

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  300. Paal Skytt Andersen

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  301. Peder Andersen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  302. Peter Andersen

    Professor

    • Immunology - Professor

    Person: VIP

  303. Peter Lund Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  304. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  305. Phillip Alexander Keller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  306. Pilar Aarøe Andersen

    Studentermedhjælper

    • Grønbæk Group - Studentermedhjælper

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  307. Rasmus Dalhoff Andersen
    • LUKKET: 2012 Afdelingen for Skov- og Landskabsøkologi

    Person: VIP

  308. Rita Chan Andersen

    Postdoc

    • Neuropharm and Genetics - Postdoc

    Person: VIP

  309. Ronnie Andersen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  310. Sabina Stoffer Hjorth Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  311. Sandra Breum Andersen

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  312. Sidse Schoubye Andersen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  313. Signe Lindgård Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  314. Sofie Hagel Andersen

    Ph.d.-studerende

    • RNA and Gene Medicine Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  315. Sofie Kyllesbech Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  316. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  317. Søren Stig Andersen

    Ekstern lektor, Adjunkt

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor
    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  318. Tariq Osman Andersen

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  319. Teis Bay Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  320. Thea Otte Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Afdeling for Epidemiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  321. Thomas Hestbæk Andersen

    Censor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Censor

    Person: VIP

  322. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  323. Uffe Damm Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  324. Audrey Inge Schytz Andersen-Civil

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  325. Christian Andersen-Mølgaard

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  326. Emilie Ulrikka Andersen-Ranberg

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  327. Johan Andersen-Ranberg

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  328. Kresten Anderskouv

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  329. Robin Andersson

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  330. Stig Lennart Andersson

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  331. Alexandra Andhov

    Adjunkt

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Adjunkt

    Person: VIP

  332. Marta Andhov

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  333. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  334. Jimmi Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  335. Kristian Bøjer Andreasen

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  336. Laura Jul Andreasen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • Lifepharm

    Person: VIP

  337. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  338. Marianne Løgtholt Andreasen

    Forskningskoordinator

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Forskningskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  339. Mie Andreasen

    Gæsteforsker

    • Geologi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  340. Nikolaj Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  341. Simon Alexander Andreasen

    Studentermedhjælper

    • Institutservice - Studentermedhjælper

    Person: TAP

  342. Jesper Andreasen T.

    Lektor

    • Translational Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  343. Søren Norge Andreassen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Neuroscience - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  344. Adam Andreev

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  345. Bjarne Bøgeskov Andresen

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  346. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  347. Andriana Andric-Melieska

    Afdelingstandlæge

    • Sektion 02 - Afdelingstandlæge
    • Sektion 01 - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  348. Yuvita Oktarisa Anetawardi

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  349. Kamilla Angelo

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  350. Charlotte Angus

    Postdoc

    • DARK - Postdoc

    Person: VIP

  351. Bharath Anila Bhuvanendran Nair

    Ingen titel, Ph.d. stipendiat

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  352. Theresa Ankamah-Yeboah

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  353. Andy Sode Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  354. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  355. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  356. Fabio Ansaloni

    Postdoc

    • Faststoffysik - Postdoc

    Person: VIP

  357. Zoe Ansari

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  358. Fabio Antenucci

    Postdoc

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  359. Maria Ingrid Antfolk

    Adjunkt

    • Jensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  360. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  361. Christian Anthon

    Systemadministrator

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Systemadministrator

    Person: TAP

  362. Morten Anthonsen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  363. Lasse Frederik Wolff Anthony

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  364. Maria Antonova

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  365. Vicki Antosz

    Kontorfuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - Kontorfuldmægtig

    Person: TAP

  366. Sharath Anugula

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  367. Zeinab Anvarian

    Adjunkt

    • Cellebiologi og Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  368. Karim Aoussar

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  369. Andreas Moses Appel

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  370. Martin Hayhurst Appel

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  371. Mia Apuschkin

    Videnskabelig assistent

    • Neuropharm and Genetics - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  372. Kasper Arabi

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  373. Rahul Rajendra Aralikatte

    Ph.d.

    • Machine Learning - Ph.d.

    Person: VIP

  374. Jónas Terney Arason

    Undervisningsassistent

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  375. Mohammadreza Arastoo

    Videnskabelig assistent

    • Biokompleksitet - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  376. Javiera Patricia Aravena Calvo

    Ph.d. stipendiat

    • Plantebiokemi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  377. Raul Rene Araya Secchi

    Postdoc

    • X-ray and Neutron Science - Postdoc

    Person: VIP

  378. Mafalda Araújo Pereira

    Ph.d. stipendiat

    • Porse Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  379. Asli Arda

    Postdoc

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Postdoc

    Person: VIP

  380. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  381. Frederic Schrøder Arendrup

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  382. Nikki Arendse

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  383. Maja Louise Arendt

    Lektor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Lektor

    Person: VIP

  384. Susanne Kathrine Munk Arens

    Postdoc

    • Section for Geobiology - Postdoc

    Person: VIP

  385. Matthias Arenz

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  386. Sára Oladóttir Arge

    Ingen titel

    • Afdeling for Retspatologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  387. Lidia Argemi Muntadas

    Videnskabelig assistent

    • Moritz Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  388. Nicolai Skovbjerg Arildsen

    Postdoc

    • Skin Immunology Research Center - Postdoc

    Person: VIP

  389. Sonia Juliana Ariza Guio

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  390. Sara Arklint

    AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  391. Lise Arleth

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  392. Sophia Armand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  393. Sara Armandi

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  394. José Alejandro Arminio Ravelo

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  395. Sarah Louise Armour

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  396. Kasra Arnavaz

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  397. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  398. Luis Arnes

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  399. Luis Arnes Perez

    gruppeleder

    • Arnes Group - gruppeleder
    • Sekretariat - gruppeleder

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  400. Juni Søderberg Arnfast

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  401. Sidse Marie Hemmingsen Arnfred

    Klinisk professor, dr. med., Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  402. Charlotte Arnholtz

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  403. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  404. Nicolas Arnvig

    Instruktor

    Person: VIP

  405. Stefanía Embla Arnórsdóttir

    Dyrlæge

    • AEM Serviceenheden - Dyrlæge

    Person: TAP

  406. Bela Arora

    Ingen titel, Ph.d.-studerende

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  407. Pankaj Arora

    Postdoc

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Postdoc

    Person: VIP

  408. Tulika Arora

    Postdoc

    • Bäckhed Group - Postdoc

    Person: VIP

  409. Anne Beiter Arreskov

    Postdoc, eksternt tilknyttet

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc, eksternt tilknyttet

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  410. Gerard Arrey Tané

    Ph.d. stipendiat

    • Ecology and Evolution - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  411. Laura Arribas Hernandez

    Adjunkt

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  412. Javier Arroyo Gomez

    Ph.d. stipendiat

    • Mailand Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  413. Maja Arsic

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  414. Marloes Elisabeth Arts

    Ph.d. stipendiat

    • Machine Learning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  415. Violetta Aru

    Tenure Track Adjunkt

    • Chemometrics and Analytical Technology - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...23 Næste