Forskningsområder

1 - 500 ud af 11.612Pr. side: 500
  1. Caio A. Leal-Dutra

    Postdoc

    • Ecology and Evolution - Postdoc

    Person: VIP

  2. OANA-NICOLETA ANTONESCU

    Ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  3. Rune Munck Aabenhus

    Postdoc, ph.d., Lektor

    Person: VIP

  4. Tala Maria Aabø

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  5. Andreas Aae

    Ingen titel

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  6. Jakob Guldberg Aaes

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  7. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  8. Mia Aakjær

    Ph.d. stipendiat

    • Translational Pharmacology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  9. Kataneh Aalaei

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  10. Christian Aalkjær

    Professor

    • Heart, Renal and Circulation - Professor

    Person: VIP

  11. Nadia Aalling

    Postdoc

    • Pers Group - Postdoc

    Person: VIP

  12. Olivia Aalling-Frederiksen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  13. Anders Aamand

    Postdoc

    • Algorithms and Complexity - Postdoc

    Person: VIP

  14. Nanna Havn Aamand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Kim Aaris-Sørensen

    Lektor emeritus

    • Forskning og samlinger - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  16. Line Aaskov

    Hjælpelærer

    • Sociologisk studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  17. Karoline Aasmul-Olsen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  18. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  19. Rahma Ali Abagero

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  20. Antoni Abat Ninet

    Professor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Professor

    Person: VIP

  21. Abrha Teklay Abay

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  22. Zehra Caldwell Abay-Nørgaard

    Ph.d.-studerende

    • Pers Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  23. Adam A F A Abdel Khalik

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  24. Abdulhakim Abdi

    Eksternt tilknyttet (postdoc)

    • Geografi - Eksternt tilknyttet (postdoc)

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  25. Christin Abel

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  26. Sahar Abelechian

    laborant

    • Corefaciliteter ved AEM - laborant

    Person: TAP

  27. Johannes Nikolaus Abeler

    Gæsteforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  28. Klas Abelson

    Lektor

    • AEM Forskning og Undervisning - Lektor

    Person: VIP

  29. Amanda Bering Abildgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  30. Berit Clausen Abrahamsen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  31. Mikkel Abrahamsen

    Adjunkt

    • Algorithms and Complexity - Adjunkt

    Person: VIP

  32. Oliver Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  33. Per Abrahamsen

    Datalog

    • Miljøkemi - Datalog

    Person: TAP

  34. Enrico Acciai

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  35. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  36. Leena Ackermann

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  37. Silvia Adamo

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  38. Maria Adamopoulou

    Ingen titel

    • Erler Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  39. Yvonne Mary Adams

    Adjunkt

    • TARGETS team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  40. Katerina Adamusová

    Postdoc

    • Molekylær Plantebiologi - Postdoc

    Person: VIP

  41. Anthony John Addison

    Professor

    • Development Economics Research Group (DERG) - Professor

    Person: VIP

  42. Fatemeh Adelisardou

    Gæsteforsker

    • IFRO-Institutkonto - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  43. Eva Holmbech Adelsten

    Institutsekretær

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutsekretær

    Person: TAP

  44. Ditte Marie Top Adler

    Adjunkt

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjunkt

    Person: VIP

  45. Lin Adrian

    Lektor

    • JUR Center for Interdisciplinary Studies of Law - Lektor

    Person: VIP

  46. Henning Emil Adsersen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  47. Ebrahim Afsah

    Lektor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Lektor

    Person: VIP

  48. Shoaib Afzal

    Klinisk forskningslektor

    Person: VIP

  49. Astrid Ag

    Postdoc

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  50. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  51. Mette Ørskov Agerbæk

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  52. Jette Bach Agergaard

    Ph.d. stipendiat

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  53. Jytte Agergaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  54. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  55. Niels Agerlin

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  56. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  57. Klaus Agerskov

    Underviser

    • Skovskolen - Underviser

    Person: VIP

  58. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  59. Karl Agger

    Ingen titel

    • Helin Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  60. Sophie Emilie Søborg Agger

    Videnskabelig assistent

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  61. Kamilla Aggerlund

    Konsulent

    • Skovskolen - Konsulent

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  62. Adriano Agnello

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  63. Gustav Agneman

    Videnskabelig assistent

    • Development Economics Research Group (DERG) - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  64. Bue Fridolin Ross Agner

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  65. Tove Agner

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  66. Sara Agnolet

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  67. Monica Agnoletti

    Postdoc

    • LEO Foundation Center for Cutaneous Drug Delivery - Postdoc

    Person: VIP

  68. Shreya Agrawal

    Postdoc

    • Biomolecular Sciences - Postdoc

    Person: VIP

  69. Alejandro Aguayo Orozco

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  70. Marina Agueda Oyarzabal

    Ph.d. stipendiat

    • Emanuelli Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  71. Paula Aguilera Aguilera

    Postdoc

    • Molecular Aging Program - Postdoc

    Person: VIP

  72. Caroline Aguilera Stewart

    Videnskabelig assistent

    • Human Stem Cell Biology - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  73. Manex Aguirrezabal Zabaleta

    Adjunkt

    Person: VIP

  74. Frank Kwaku Agyei

    Gæst

    • Sektion for Global Udvikling - Gæst

    Person: VIP

  75. Atta Kofi Agyekum

    Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Adjunkt

    Person: VIP

  76. A Manuel Ahedo Santisteban

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  77. Sofie Isager Ahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  78. Claes Gustav Oliver Ahlberg

    Postdoc

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  79. Markus Ahlers
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi

    Person

  80. Markus Tobias Ahlers

    Tenure Track Adjunkt

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  81. Malin Glindvad Ahlström

    Undervisningsassistent

    • Virology - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  82. Kristian Redhead Ahm

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  83. Sophie Ahm

    Hjælpelærer

    Person: VIP

  84. Jamaal Ahmad

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  85. Syed Salman Ahmad

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  86. Mustapha Carab Hussein Ahmed

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  87. Sahro Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  88. Waqas Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  89. Agnethe May Ahnfeldt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  90. Theresa Dorothee Ahrens

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: VIP

  91. Nadja Ahrentløv

    Betjent FU

    • Medical Genetics Program - Betjent FU

    Person: TAP

  92. Lilia Ahrné

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  93. Md Emranul Ahsan

    Ingen titel

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ingen titel

    Person: VIP

  94. Danial Ahwazi

    Stabsforsker

    • Sakamoto Group - Stabsforsker

    Person: TAP

  95. Jing Ai

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  96. Bashir Aideh

    laborant

    • Microbiology and Fermentation - laborant

    Person: TAP

  97. Lorenz Matthias Severin Aigner

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  98. Dossou Ghislain Boris Aihounton

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  99. Magie Aiken

    Ph.d. stipendiat

    • Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  100. Ostaizka Aizpurua Arrieta

    Adjunkt

    • Section for Evolutionary Genomics - Adjunkt

    Person: VIP

  101. Mansour Akbari

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  102. Abbas Guven Akcay

    Ph.d.-studerende

    • Frödin Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  103. Alma Akhmetova

    Ph.d. stipendiat

    • LEO Foundation Center for Cutaneous Drug Delivery - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  104. Marya Akhtar

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  105. Bilal Hussain Akram

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  106. Simon Frank Mulvad Akselsen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  107. Sonam Akther

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  108. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  109. Rose Jamil Al Jabri

    Klinisk lærer

    • Sektion 03 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  110. Mohamad Asaad Al Jayyal

    bioanalytiker

    • Behrendt Group - bioanalytiker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  111. Sadek Al-Amood

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  112. Amal Al-Chaer

    laborant

    • Bioinformatik og RNA Biologi - laborant

    Person: TAP

  113. Hiba Al-Imam

    Videnskabelig assistent

    • Sektion 01 - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  114. Fatima Abdul Hassan Al-Jaberi

    Ph.d.-studerende

    • Skin Immunology Research Center - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  115. Azmi Al-Jubury

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  116. Mohammad Al-Mahdi A H Al-Karagholi

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  117. Ahmad Salim Al-Sibahi

    Adjunkt

    • Programming Languages and Theory of Computing - Adjunkt

    Person: VIP

  118. Oyebanji Olubunmi Alagbo

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: VIP

  119. Gabriela Renee Alandia Robles

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  120. Adam Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  121. Zakaria Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  122. Lis Marianne Alban

    Adjungeret professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjungeret professor

    Person: VIP

  123. Antton Alberdi Estibaritz

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  124. Carsten Albers

    Underviser

    Person: VIP

  125. Elisabeth Albrecht-Beste

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  126. Anders Albrechtsen

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  127. Dorte Albrechtsen

    Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  128. Helge Albrechtsen

    Ekstern lektor

    • Sociologisk studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  129. Kris Frandsen Albrechtsen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  130. Line Louise Albrechtsen

    Specialtandlægekandidat

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Specialtandlægekandidat

    Person: VIP

  131. Reidar Albrechtsen

    Professor emeritus

    • Kveiborg Group - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  132. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    Person: VIP

  133. Maria Joana Albuquerque Osório

    Adjunkt

    • Center for Translational Neuromedicine - Adjunkt

    Person: VIP

  134. Sharon-Naomi Alcaide Manthey

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  135. Nicolas Alcaraz

    Postdoc

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Postdoc

    Person: VIP

  136. Blanca Irene Aldana Garcia

    Adjunkt

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  137. Patrick Anders Aldrin Kirk

    Postdoc

    • Developmental Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  138. Mona Adnan Y Aldubayan

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  139. Mohammed Hussen Alemu

    Postdoc

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Postdoc

    Person: VIP

  140. Emy Maria Karin Alerskans

    Ph.d.-studerende

    • Is-, Klima- og Geofysik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  141. Flora Alexopoulou

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  142. Ahmed Eassa H Alfifi

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  143. Issah Suhiyini Alhassan

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  144. Belinda Qehaja Ali

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  145. Mona Sadek Ali

    Videnskabelig assistent

    • Molekylær fysiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  146. Yeasmeen Ali

    Ph.d.-studerende

    • Cellebiologi og Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  147. Zafar Ali

    Postdoc

    • Medical Genetics Program - Postdoc

    Person: VIP

  148. Michael Alifrangis

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  149. Toloe Allahghadry

    Ingen titel

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  150. Clara Allberg

    Dyrlæge

    • Sektion for Veterinær Billeddiagnostik - Dyrlæge

    Person: TAP

  151. Morten Erik Allentoft

    Lektor

    • Section for Geogenetics - Lektor

    Person: VIP

  152. Emma Sofie Timm Aller

    Ph.d. stipendiat

    • Molekylær Plantebiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  153. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  154. Rosa Lundbye Allesøe

    Ph.d. stipendiat

    • Rasmussen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  155. Kristine Højgaard Allin

    Lektor

    • Pedersen Group - Lektor

    Person: VIP

  156. Gitte Lesmann Alling

    Ekstern lektor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor

    Person: VIP

  157. Ilary Allodi

    Adjunkt

    • Integrative Neuroscience - Adjunkt

    Person: VIP

  158. Jose Juan Almagro Armenteros

    Postdoc

    • Brunak Group - Postdoc

    Person: VIP

  159. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  160. Anna Birna Almarsdóttir

    Professor

    • Samfundsfarmaci og klinisk farmaci - Professor

    Person: VIP

  161. Thomas Peter Almdal

    Lektor

    • Immunology - Lektor

    Person: VIP

  162. Sara dos Santos Almeida

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  163. Aldo Ricardo Almeida Robles

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  164. Mosaed Saleh A Alobaidallah

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  165. Ignacio Alonso de Vega

    Postdoc

    • Mailand Group - Postdoc

    Person: VIP

  166. Daniela Alosi

    Videnskabelig assistent

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  167. Yair Asael Alpuche Alvarez

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  168. Abdel-Rahman Yousef M Alrefai

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  169. Jens Als-Nielsen

    Professor emeritus

    • X-ray and Neutron Science - Professor emeritus

    Person: TAP

  170. Ahlam Musaibeh M Alsaadi

    Ingen titel

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Ingen titel

    Person: VIP

  171. Thomas Michael Alscher

    Ph.d.-studerende, Ph.d. stipendiat

    • Datalogisk Institut - Ph.d.-studerende
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  172. Kristin Alstad-Mathiasen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  173. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  174. Elsebeth Alstrup

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  175. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  176. Marius Samuel Alt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  177. Elif Leyla Altier

    Faglærer

    • Klinikassistent - Faglærer

    Person: VIP

  178. Kübra Altinel

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  179. Ali Altintas

    Adjunkt

    • Zierath Group - Adjunkt
    • Barrès Group - Adjunkt

    Person: VIP

  180. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  181. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  182. Maria Camila Alvarez Silva

    Postdoc

    • Arumugam Group - Postdoc

    Person: VIP

  183. Eduardo Felipe Alves Fernandes

    Postdoc

    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  184. Ahmad Hasan A Alzahrani

    Ekstern ph.d.

    • Fedmeforskning - Ekstern ph.d.

    Person: VIP

  185. Flavia Amadio

    Ph.d. stipendiat

    • Astrofysik og Planetforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  186. Cristina Isabel Amador Hierro

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  187. Catharina Sarojini Amaloo

    Klinisk lærer

    • Sektion 02 - Klinisk lærer

    Person: VIP

  188. Jan Ambjørn

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  189. Sara Marie Ambjørn

    Postdoc

    • Nilsson Group - Postdoc

    Person: VIP

  190. Francesca Ambri

    Akademisk medarbejder

    • Wennerberg Group - Akademisk medarbejder

    Person: TAP

  191. Elizabeth Mayela Ambrosio Galindo

    Ph.d. stipendiat

    • Laboratory - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  192. Per Lennart Ambus

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  193. Daniel Buchvaldt Amby

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  194. Kathrine Krabbe Amby

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  195. Ashwitha Amin

    Videnskabelig assistent

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  196. Faisal Mohammad Amin

    Klinisk lektor

    • Master of Headache Disorders - Klinisk lektor

    Person: VIP

  197. Amir Amirian

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  198. Dina Amlund

    Ph.d. stipendiat

    • Det Teologiske Fakultet - fordelingssted - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  199. Elsa Amsellem

    Postdoc

    • Centre for Star and Planet Formation - Postdoc

    Person: VIP

  200. Rikke Kjærsgaard Amtoft

    Hjælpelærer

    • Sociologisk studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  201. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  202. Holda Awah Anagho

    Ph.d. stipendiat

    • Nielsen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  203. Torben Anbert
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor, Tidligere

    Person: VIP

  204. Matej Andelic

    master studerende

    • Khodosevich Group - master studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  205. Aage T. Andersen

    gruppeleder

    • Supportcenter City Campus - gruppeleder

    Person: TAP

  206. Alexander Malling Andersen

    Undervisningsassistent

    • TG II - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  207. Anders Nyboe Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  208. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  209. Andreas Blom Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  210. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  211. Anja Gade Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  212. Anna Boel Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  213. Anne Marie Krogsgaard Andersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  214. Anne Poder Andersen

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  215. Anton Lauenborg Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  216. Asbjørn Dalum Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  217. Birgit Andersen

    laborant

    • Plante- og Jordvidenskab - laborant

    Person: TAP

  218. Birgit Gylling Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  219. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  220. Brian Møller Andersen

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  221. Camilla Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  222. Charlotte Høy Andersen

    Laboratorieassistent

    • Platforms - Laboratorieassistent

    Person: TAP

  223. Christen Bertel L Andersen

    Lektor, Seniorforsker

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  224. Christian Skaanning Andersen

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  225. Christian Steentofte Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  226. Daniel Bjørklund Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Endocrinology and Metabolism - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  227. Ditte Ibfelt Andersen

    Ekstern lektor

    • Software, Data, People & Society - Ekstern lektor

    Person: VIP

  228. Ditte Skovaa Andersen

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  229. Dorte Andersen

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  230. Eigil Lego Andersen

    Adjungeret professor

    • JUR Forskningscenterområdet - fordelingssted - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  231. Emil Andersen

    Postdoc

    • Barrès Group - Postdoc

    Person: VIP

  232. Emilie Skytte Andersen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  233. Erling Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  234. Felix Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  235. Finn Schiermer Andersen

    Ekstern lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ekstern lektor

    Person: VIP

  236. Hanne Andersen

    Institutleder

    Person: VIP, TAP

  237. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  238. Helene Obel Bøch Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  239. Ida Kyhl Engholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  240. Ida Vang Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Medicinal Chemistry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  241. Jakob Hessel Andersen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  242. Jan Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  243. Jens Baalkilde Andersen

    Instruktor/hjælpelærer

    Person: VIP

  244. Jens Bo Andersen

    Lektor

    • Bacteriology - Lektor

    Person: VIP

  245. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  246. Jens Velde Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  247. Jesper Bøje Andersen

    Lektor

    • Andersen Group - Lektor

    Person: VIP

  248. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  249. Jette Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  250. Joakim Holck Andersen

    Erhvervs Ph.d studerende

    Person: VIP

  251. Johan Nørregaard Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  252. John Edelsgaard Andersen

    Lektor emeritus

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  253. Jonathan Thinggaard Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  254. Joy Stokholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  255. Julie Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  256. Julie Harder Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  257. Julie Høgsgaard Andersen

    Postdoc

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  258. Kasper Langebjerg Andersen

    Adjunkt

    • Lund Group - Adjunkt

    Person: VIP

  259. Kate Lanng Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  260. Kirsten Grønlund Andersen

    Korrespondent

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Korrespondent

    Person: TAP

  261. Klaus Kaae Andersen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  262. Kristian Helge Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  263. Lars Harhoff Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  264. Laura Mørch Andersen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  265. Leif Percival Andersen

    Ekstern lektor

    • Bacteriology - Ekstern lektor

    Person: VIP

  266. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  267. Lisbeth Frydensbjerg Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  268. Lise Lotte Beck Andersen

    Undervisningsassistent

    • Antropologi studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  269. Luise Mandrup Andersen

    AC-fuldmægtig, Ekstern lektor

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - AC-fuldmægtig
    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP, TAP

  270. Mads Hald Andersen

    Klinisk Professor

    • Immunology - Klinisk Professor

    Person: VIP

  271. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  272. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  273. Malene Sophie Krogh Andersen

    Afdelingstandlæge

    • Videruddannelsen i Ortodonti - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  274. Maria Roed Andersen

    Ernæringskonsulent

    • Fedmeforskning - Ernæringskonsulent

    Person: TAP

  275. Marianne Franson Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  276. Marlene Louise Buch Andersen

    Adjunkt

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Adjunkt

    Person: VIP

  277. Martin Marchman Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  278. Martin Stolpe Andersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  279. Michael Aagaard Andersen

    Postdoc

    • Integrative Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  280. Michael Baltzer Tønne Andersen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  281. Michael Borring Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  282. Michael Ingemann Andersen

    Teknologichef

    • DARK - Teknologichef

    Person: TAP

  283. Michelle Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  284. Mie Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  285. Mikkel Flyger Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  286. Mikkel Møller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Glycomics Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  287. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  288. Morten Andersen

    Professor

    • Translational Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  289. Morten Emil Holm Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  290. Morten Sten Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  291. Nicoline Resen Andersen

    AC-medarbejder

    • Molekylær fysiologi - AC-medarbejder

    Person: TAP

  292. Nina Bjerglund Andersen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  293. Nina Møller Andersen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  294. Ole Ejnar Andersen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  295. Oluf Sten Andersen

    Undervisningsassistent

    • Undervisningudvalget - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  296. Ove Andersen

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  297. Paal Skytt Andersen

    Professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Professor

    Person: VIP

  298. Peder Andersen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  299. Peter Andersen

    Professor

    • Immunology - Professor

    Person: VIP

  300. Peter Lund Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  301. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  302. Phillip Alexander Keller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  303. Pilar Aarøe Andersen

    Studentermedhjælper

    • Grønbæk Group - Studentermedhjælper

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  304. Rasmus Dalhoff Andersen
    • LUKKET: 2012 Afdelingen for Skov- og Landskabsøkologi

    Person: VIP

  305. Rita Chan Andersen

    Postdoc

    • Neuropharm and Genetics - Postdoc

    Person: VIP

  306. Ronnie Andersen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  307. Sabina Stoffer Hjorth Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  308. Sandra Breum Andersen

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  309. Sidse Schoubye Andersen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  310. Signe Lindgård Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  311. Simon Surland Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  312. Sofie Hagel Andersen

    Ph.d.-studerende

    • RNA and Gene Medicine Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  313. Sofie Kyllesbech Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  314. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  315. Søren Stig Andersen

    Adjunkt, Ekstern lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt
    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  316. Tanja Guri Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  317. Tariq Osman Andersen

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  318. Teis Bay Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  319. Thea Otte Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  320. Thomas Hestbæk Andersen

    Censor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Censor

    Person: VIP

  321. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  322. Uffe Damm Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  323. Audrey Inge Schytz Andersen-Civil

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  324. Christian Andersen-Mølgaard

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  325. Emilie Ulrikka Andersen-Ranberg

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  326. Johan Andersen-Ranberg

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  327. Kresten Anderskouv

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  328. Robin Andersson

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  329. Stig Lennart Andersson

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  330. Alexandra Andhov

    Adjunkt

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Adjunkt

    Person: VIP

  331. Marta Andhov

    Lektor

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Lektor

    Person: VIP

  332. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  333. Jimmi Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  334. Kristian Bøjer Andreasen

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  335. Laura Jul Andreasen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • Lifepharm

    Person: VIP

  336. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  337. Marianne Løgtholt Andreasen

    Forskningskoordinator

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Forskningskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  338. Mie Andreasen

    Gæsteforsker

    • Geologi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  339. Nikolaj Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  340. Simon Alexander Andreasen

    Studentermedhjælper

    • Institutservice - Studentermedhjælper

    Person: TAP

  341. Jesper Andreasen T.

    Lektor

    • Translational Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  342. Lena Thulstrup Andreassen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  343. Søren Norge Andreassen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Neuroscience - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  344. Adam Andreev

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  345. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  346. Andriana Andric-Melieska

    Afdelingstandlæge

    • Sektion 01 - Afdelingstandlæge

    Person: VIP

  347. Yuvita Oktarisa Anetawardi

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  348. Kamilla Angelo

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  349. Charlotte Angus

    Postdoc

    • DARK - Postdoc

    Person: VIP

  350. Bharath Anila Bhuvanendran Nair

    Ingen titel, Ph.d. stipendiat

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  351. Theresa Ankamah-Yeboah

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  352. Mikkel Zöllner Ankarfeldt

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  353. Andy Sode Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  354. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  355. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  356. Fabio Ansaloni

    Postdoc

    • Faststoffysik - Postdoc

    Person: VIP

  357. Zoe Ansari

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  358. Fabio Antenucci

    Postdoc

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  359. Maria Ingrid Antfolk

    Adjunkt

    • Jensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  360. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  361. Christian Anthon

    Systemadministrator

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Systemadministrator

    Person: TAP

  362. Lasse Frederik Wolff Anthony

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  363. Maria Antonova

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  364. Vicki Antosz

    Kontorfuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - Kontorfuldmægtig

    Person: TAP

  365. George Antunes Pacheco

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  366. Sharath Anugula

    Videnskabelig assistent, Ph.d. stipendiat

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig assistent
    • Department of Cellular and Molecular Medicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  367. Zeinab Anvarian

    Adjunkt

    • Cellebiologi og Fysiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  368. Karim Aoussar

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  369. Andreas Moses Appel

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  370. Ellen Hayhurst Appel

    bachelorstuderende

    • Brakebusch Group - bachelorstuderende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  371. Martin Hayhurst Appel

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  372. Mia Apuschkin

    Videnskabelig assistent

    • Neuropharm and Genetics - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  373. Mariaceleste Aragona

    Lektor

    • Human Stem Cell Biology - Lektor

    Person: VIP

  374. Mariaceleste Aragona

    Lektor

    • Human Stem Cell Biology - Lektor

    Person: VIP

  375. Rahul Rajendra Aralikatte

    Ph.d.

    • Machine Learning - Ph.d.

    Person: VIP

  376. Mohammadreza Arastoo

    Videnskabelig assistent

    • Biokompleksitet - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  377. Javiera Patricia Aravena Calvo

    Ph.d. stipendiat

    • Plantebiokemi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  378. Raul Rene Araya Secchi

    Postdoc

    • X-ray and Neutron Science - Postdoc

    Person: VIP

  379. Mafalda Araújo Pereira

    Ph.d. stipendiat

    • Porse Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  380. Asli Arda

    Postdoc

    • JUR- CEPRI - Centre for Private Governance - Postdoc

    Person: VIP

  381. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  382. Frederic Schrøder Arendrup

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  383. Nikki Arendse

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  384. Maja Louise Arendt

    Lektor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Lektor

    Person: VIP

  385. Susanne Kathrine Munk Arens

    Postdoc

    • Section for Geobiology - Postdoc

    Person: VIP

  386. Matthias Arenz

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  387. Sára Oladóttir Arge

    Ingen titel

    • Afdeling for Retspatologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  388. Lidia Argemi Muntadas

    Videnskabelig assistent

    • Moritz Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  389. Nicolai Skovbjerg Arildsen

    Postdoc

    • Skin Immunology Research Center - Postdoc

    Person: VIP

  390. Sara Arklint

    AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  391. Lise Arleth

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  392. Sophia Armand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  393. Sara Armandi

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  394. José Alejandro Arminio Ravelo

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  395. Sarah Louise Armour

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  396. Kasra Arnavaz

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  397. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  398. Luis Arnes

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  399. Luis Arnes Perez

    gruppeleder

    • Arnes Group - gruppeleder
    • Sekretariat - gruppeleder

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  400. Juni Søderberg Arnfast

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  401. Josephine Ebba Thorup Arnfred

    Instruktor

    • Statskundskab studienævn - Instruktor

    Person: VIP

  402. Sidse Marie Hemmingsen Arnfred

    Klinisk professor, dr. med., Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  403. Charlotte Arnholtz

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  404. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  405. Nicolas Arnvig

    Instruktor

    Person: VIP

  406. Stefanía Embla Arnórsdóttir

    Dyrlæge

    • AEM Serviceenheden - Dyrlæge

    Person: TAP

  407. Arnav Arora

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  408. Bela Arora

    Ingen titel, Ph.d.-studerende

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  409. Pankaj Arora

    Postdoc

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Postdoc

    Person: VIP

  410. Tulika Arora

    Postdoc

    • Bäckhed Group - Postdoc

    Person: VIP

  411. Anne Beiter Arreskov

    Ph.d.

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Ph.d.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  412. Gerard Arrey Tané

    Ph.d. stipendiat

    • Ecology and Evolution - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...24 Næste