Forskningsområder

1 - 500 ud af 11.344Pr. side: 500
  1. OANA-NICOLETA ANTONESCU

    Ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  2. Rune Munck Aabenhus

    Postdoc, ph.d., Adjunkt

    Person: VIP

  3. Tala Maria Aabø

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Sabine Aae

    Ekstern lektor

    • Den samfundsfaglige kandidatuddannelse i jura - Ekstern lektor

    Person: VIP

  5. Jakob Guldberg Aaes

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  6. Louise Aagaard

    bachelorstuderende

    • Jensen Group - bachelorstuderende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  7. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  8. Mia Aakjær

    Ph.d.-studerende

    • Translational Pharmacology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  9. Peter Aakjær

    Videnskabelig ass.

    • Eksperimentel subatomar fysik - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  10. Kataneh Aalaei

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  11. Christian Aalkjær

    Professor

    • Heart, Renal and Circulation - Professor

    Person: VIP

  12. Nadia Aalling

    Postdoc

    • Pers Group - Postdoc

    Person: VIP

  13. Olivia Aalling-Frederiksen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  14. Anders Aamand

    Ph.d.-studerende

    • Algorithms and Complexity - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  15. Nanna Havn Aamand

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  16. Emil Aarestrup

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  17. Kim Aaris-Sørensen

    Ingen titel

    • Collections and research - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  18. Karoline Aasmul-Olsen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  19. Bent Aasted

    Emeritus

    • Sektion, Experimental Animal Models - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  20. Rahma Ali Abagero

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  21. Antoni Abat Ninet

    Professor

    • JUR Centre for European and Comparative Legal Studies - Professor

    Person: VIP

  22. Abrha Teklay Abay

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  23. Zehra Caldwell Abay-Nørgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Pers Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  24. Adam A F A Abdel Khalik

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  25. Abdulhakim Abdi

    Eksternt tilknyttet (postdoc)

    • Geografi - Eksternt tilknyttet (postdoc)

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  26. Christin Abel

    Videnskabelig ass.

    • Geografi - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  27. Sahar Abelechian

    laborant

    • Corefaciliteter ved AEM - laborant

    Person: TAP

  28. Johannes Nikolaus Abeler

    Gæsteforsker

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  29. Klas Abelson

    Lektor

    • AEM Forskning og Undervisning - Lektor

    Person: VIP

  30. Amanda Bering Abildgaard

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  31. Steen Zabell Abildstrøm

    Ph.d-vejleder

    • Ph.d.-studienævnet for Medicin - Ph.d-vejleder

    Person: VIP

  32. Berit Clausen Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  33. Mikkel Abrahamsen

    Adjunkt

    • Algorithms and Complexity - Adjunkt

    Person: VIP

  34. Oliver Abrahamsen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  35. Per Abrahamsen

    Datalog

    • Miljøkemi - Datalog

    Person: TAP

  36. Enrico Acciai

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  37. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  38. Leena Ackermann

    Postdoc

    • Protein Signaling Program - Postdoc

    Person: VIP

  39. Silvia Adamo

    Lektor

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Lektor

    Person: VIP

  40. Maria Adamopoulou

    Videnskabelig ass.

    • Erler Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  41. Yvonne Mary Adams

    Adjunkt

    Person: VIP

  42. Fatemeh Adelisardou

    Gæsteforsker

    • IFRO-Institutkonto - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  43. Eva Holmbech Adelsten

    Institutsekretær

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutsekretær

    Person: TAP

  44. Ditte Marie Top Adler

    Adjunkt

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Adjunkt

    Person: VIP

  45. Morten Adler-Nissen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  46. Signe Adler-Nissen

    Ph.d.-studerende

    • JUR Juridisk Ph.d.-uddannelse - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  47. Lin Adrian

    Lektor

    • JUR Center for Interdisciplinary Studies of Law - Lektor

    Person: VIP

  48. Henning Emil Adsersen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  49. Mathilde Adsersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  50. Shoaib Afzal

    Klinisk forskningslektor

    Person: VIP

  51. Astrid Ag

    Postdoc

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  52. Rina Agarwala

    Person: VIP

  53. Niels Agerbirk

    Lektor

    • Plantebiokemi - Lektor

    Person: VIP

  54. Mette Ørskov Agerbæk

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  55. Jette Bach Agergaard

    Ph.d. stipendiat

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  56. Jytte Agergaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  57. Jørgen Steen Agerholm

    Professor

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Professor

    Person: VIP

  58. Niels Agerlin

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  59. Fannie Agerschou-Madsen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  60. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  61. Klaus Agerskov

    Underviser

    • Skovskolen - Underviser

    Person: VIP

  62. Jens Frederik Gramstrup Agger

    Lektor

    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Lektor

    Person: VIP

  63. Karl Agger

    Lektor

    • Helin Group - Lektor

    Person: VIP

  64. Sophie Emilie Søborg Agger

    Ph.d.-studerende, Videnskabelig assistent

    • Intern Medicin, Klinisk Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Ph.d.-studerende
    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  65. Kamilla Aggerlund

    Studielektor

    • Skovskolen - Studielektor

    Person: VIP

  66. Adriano Agnello

    Adjunkt

    • DARK - Adjunkt

    Person: VIP

  67. Gustav Agneman

    Ph.d. stipendiat

    • Development Economics Research Group (DERG) - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  68. Bue Fridolin Ross Agner

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  69. Tove Agner

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  70. Sara Agnolet

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  71. Monica Agnoletti

    Videnskabelig assistent

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  72. Shreya Agrawal

    Postdoc

    • Biomolecular Sciences - Postdoc

    Person: VIP

  73. Alejandro Aguayo Orozco

    Postdoc

    • Disease Systems Biology Program - Postdoc

    Person: VIP

  74. Marina Agueda Oyarzabal

    Videnskabelig ass.

    • Emanuelli Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  75. Paula Aguilera Aguilera

    Postdoc

    • Molecular Aging Program - Postdoc

    Person: VIP

  76. Manex Aguirrezabal Zabaleta

    Adjunkt

    Person: VIP

  77. Atta Kofi Agyekum

    Adjunkt

    • Sektion, Production, Nutrition and Health - Adjunkt

    Person: VIP

  78. A Manuel Ahedo Santisteban

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  79. Sofie Isager Ahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  80. Claes Gustav Oliver Ahlberg

    Videnskabelig ass.

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  81. Mette Maria H Ahlefeldt-Laurvig

    Ph.d.-stipendiat, gæst

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  82. Markus Ahlers
    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi

    Person

  83. Markus Tobias Ahlers

    Adjunkt

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  84. Kristian Redhead Ahm

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  85. Sophie Ahm

    Hjælpelærer

    Person: VIP

  86. Jamaal Ahmad

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  87. Syed Salman Ahmad

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  88. Mustapha Carab Hussein Ahmed

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Biomolecular Sciences - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  89. Waqas Ahmed

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  90. Agnethe May Ahnfeldt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Comparative Pediatrics and Nutrition - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  91. David Wilczek Ahrenkiel

    Videnskabelig assistent

    • Arumugam Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  92. Theresa Dorothee Ahrens

    Postdoc

    • Parasitology - Postdoc

    Person: VIP

  93. Nadja Ahrentløv

    Betjent FU

    • Medical Genetics Program - Betjent FU

    Person: TAP

  94. Lilia Ahrné

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  95. Md Emranul Ahsan

    Ingen titel

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ingen titel

    Person: VIP

  96. Danial Ahwazi

    Videnskabelig assistent

    • Sakamoto Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  97. Jing Ai

    Postdoc

    • Miljøkemi - Postdoc

    Person: VIP

  98. Bashir Aideh

    laborant

    • Microbiology and Fermentation - laborant

    Person: TAP

  99. Lorenz Matthias Severin Aigner

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  100. Dossou Ghislain Boris Aihounton

    Ph.d.-stipendiat, gæst

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-stipendiat, gæst

    Person: VIP

  101. Magie Aiken

    Ph.d. stipendiat

    • Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  102. Ostaizka Aizpurua Arrieta

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  103. Mansour Akbari

    Lektor

    • Molecular Aging Program - Lektor

    Person: VIP

  104. Abbas Guven Akcay

    Ingen titel

    • Frödin Group - Ingen titel

    Person: VIP

  105. Abbas Guven Akcay

    Videnskabelig ass.

    • Frödin Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  106. Sabiha Jahan Akhee

    Postdoc

    • Choudhary Group - Postdoc

    Person: VIP

  107. Alma Akhmetova

    Ph.d. stipendiat

    • LEO Foundation Center for Cutaneous Drug Delivery - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  108. Marya Akhtar

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  109. Sonam Akther

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  110. Gül Akıllıoğlu

    Postdoc

    • Ingredient and Dairy Technology - Postdoc

    Person: VIP

  111. Rose Jamil Al Jabri

    klinisk lærer

    • Sektion 01 - klinisk lærer

    Person: VIP

  112. Amal Al-Chaer

    laborant

    • Bioinformatik og RNA Biologi - laborant

    Person: TAP

  113. Hiba Al-Imam

    Videnskabelig assistent

    • Sektion 02 - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  114. Fatima Abdul Hassan Al-Jaberi

    Ph.d.-studerende

    • Skin Immunology Research Center - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  115. Azmi Al-Jubury

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  116. Mohammad Al-Mahdi A H Al-Karagholi

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  117. Oyebanji Olubunmi Alagbo

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: VIP

  118. Gabriela Renee Alandia Robles

    Adjunkt

    • Afgrødevidenskab - Adjunkt

    Person: VIP

  119. Adam Alaoui-Ismaili

    Undervisningsassistent

    • Undervisning - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  120. Lis Marianne Alban

    Adjungeret professor

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjungeret professor

    Person: VIP

  121. Antton Alberdi Estibaritz

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  122. Carsten Albers

    Underviser

    Person: VIP

  123. Eliene Albers

    Postdoc

    • Molecular Aging Program - Postdoc

    Person: VIP

  124. Asbjørn Riis Albiniussen

    Videnskabelig ass.

    • Ingredient and Dairy Technology - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  125. Elisabeth Albrecht-Beste

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  126. Anders Albrechtsen

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  127. Kris Frandsen Albrechtsen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  128. Line Louise Albrechtsen

    specialtandlægekandidat

    • Videruddannelsen i Ortodonti - specialtandlægekandidat

    Person: VIP

  129. Nicolai Jacob Wewer Albrechtsen

    Adjunkt

    • Translational Metabolic Physiology
    • Mann Group - Adjunkt

    Person: VIP

  130. Reidar Albrechtsen

    Professor emeritus

    • Kveiborg Group - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  131. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    Person: VIP

  132. Maria Joana Albuquerque Osório

    Adjunkt

    • Center for Translational Neuromedicine - Adjunkt

    Person: VIP

  133. Nicolas Alcaraz

    Postdoc

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Postdoc

    Person: VIP

  134. Blanca Irene Aldana Garcia

    Adjunkt

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Adjunkt

    Person: VIP

  135. Patrick Anders Aldrin Kirk

    Postdoc

    • Laboratory - Postdoc
    • Developmental Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  136. Mona Adnan Y Aldubayan

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  137. Aiste Aleliunaite

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  138. Emy Maria Karin Alerskans

    Ph.d.-studerende

    • Is-, Klima- og Geofysik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  139. Flora Alexopoulou

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  140. Ahmed Eassa H Alfifi

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  141. Issah Suhiyini Alhassan

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Global Udvikling - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  142. Mina Ali

    Postdoc

    • Won Group - Postdoc

    Person: VIP

  143. Mona Sadek Ali

    Videnskabelig assistent

    • Molekylær fysiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  144. Yeasmeen Ali

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Cellebiologi og Fysiologi - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  145. Michael Alifrangis

    Lektor

    • DRUGS team
    • Parasitology - Lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  146. Ferhat Alkan
    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Videnskabelig assistent, Tidligere

    Person: VIP

  147. Clara Allberg

    Dyrlæge

    • Sektion for Veterinær Billeddiagnostik - Dyrlæge

    Person: TAP

  148. Morten Erik Allentoft

    Lektor

    • LUKKET: Statens Naturhistoriske Museum - Lektor
    • Section for Geogenetics - Lektor

    Person: VIP

  149. Emma Sofie Timm Aller

    Ph.d. stipendiat

    • Molekylær Plantebiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  150. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  151. Rosa Lundbye Allesøe

    Ph.d. stipendiat

    • Rasmussen Group - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  152. Kristine Højgaard Allin

    Lektor

    • Pedersen Group - Lektor

    Person: VIP

  153. Gitte Lesmann Alling

    Ekstern lektor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor

    Person: VIP

  154. Ilary Allodi

    Postdoc

    • Motor Control - Postdoc
    • Integrative Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  155. Mohammed Abdulrahman M Almahmood

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  156. Anna Birna Almarsdóttir

    Professor

    • Samfundsfarmaci og klinisk farmaci - Professor

    Person: VIP

  157. Thomas Peter Almdal

    Klinisk lektor

    • Immunology - Klinisk lektor

    Person: VIP

  158. Aldo Ricardo Almeida Robles

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  159. Mosaed Saleh A Alobaidallah

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  160. Daniela Alosi

    Videnskabelig ass.

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  161. Yair Asael Alpuche Alvarez

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  162. Abdel-Rahman Yousef M Alrefai

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Veterinær Reproduktion og Obstetrik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  163. Jens Als-Nielsen

    Professor emeritus

    • X-ray and Neutron Science - Professor emeritus

    Person: TAP

  164. Ahlam Musaibeh M Alsaadi

    Ph.D.-studerende/timelønnet

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Ph.D.-studerende/timelønnet

    Person: VIP

  165. Thomas Michael Alscher

    Ph.d.-studerende

    • Datalogisk Institut - Ph.d.-studerende
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  166. Kristin Alstad-Mathiasen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  167. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  168. Elsebeth Alstrup

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  169. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  170. Marius Samuel Alt

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  171. Andreas Altenburger

    Postdoc

    • LUKKET: Statens Naturhistoriske Museum - Postdoc
    • Collections and research - Postdoc

    Person: VIP

  172. Kübra Altinel

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  173. Ali Altintas

    Postdoc

    • Zierath Group - Postdoc

    Person: VIP

  174. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  175. Adel Nouri S Alturki

    Ph.d.-studerende

    • Ingredient and Dairy Technology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  176. Maria Camila Alvarez Silva

    Ph.d.-studerende

    • Arumugam Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  177. Eduardo Felipe Alves Fernandes

    Postdoc

    • Peptides and Proteins - Postdoc

    Person: VIP

  178. Ahmad Hasan A Alzahrani

    Ekstern ph.d.

    • Fedmeforskning - Ekstern ph.d.

    Person: VIP

  179. Cristina Isabel Amador Hierro

    Adjunkt

    • Microbiology - Adjunkt

    Person: VIP

  180. Catharina Sarojini Amaloo

    klinisk lærer

    • Sektion 02 - klinisk lærer

    Person: VIP

  181. Jan Ambjørn

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  182. Sara Marie Ambjørn

    Postdoc

    • Nilsson Group - Postdoc

    Person: VIP

  183. Sophie Emilie Blomgren Ambjørner

    Ingen titel

    • Lund Group - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  184. Francesca Ambri

    Akademisk medarbejder

    • Wennerberg Group - Akademisk medarbejder

    Person: TAP

  185. Elizabeth Mayela Ambrosio Galindo

    Ph.d. stipendiat

    • Laboratory - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  186. Per Lennart Ambus

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  187. Daniel Buchvaldt Amby

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  188. Kathrine Krabbe Amby

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  189. Pier Giorgio Amendola

    Postdoc

    • Erler Group - Postdoc

    Person: VIP

  190. Ashwitha Amin

    Videnskabelig ass.

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  191. Faisal Mohammad Amin

    Klinisk lektor

    • Master of Headache Disorders - Klinisk lektor

    Person: VIP

  192. Amir Amirian

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  193. Elsa Amsellem

    Postdoc

    • Centre for Star and Planet Formation - Postdoc

    Person: VIP

  194. Eirik S Amundsen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  195. Holda Awah Anagho

    Ph.d.-studerende

    • Nielsen Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  196. Syariful Anam

    Ph.d.-studerende

    • Peptides and Proteins - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  197. Lærke Cecilie Anbert

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  198. Torben Anbert
    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Ekstern lektor, Tidligere

    Person: VIP

  199. Matej Andelic

    master studerende

    • Khodosevich Group - master studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  200. Aage T. Andersen

    gruppeleder

    • Supportcenter City Campus - gruppeleder

    Person: TAP

  201. Alexander Malling Andersen

    Undervisningsassistent

    • TG II - Undervisningsassistent
    • Institut for Lægemiddeldesign og Farmakologi - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  202. Amalie Suhr Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  203. Anders Nyboe Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  204. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  205. Andreas Breenfeldt Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  206. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  207. Anja Gade Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  208. Anna Boel Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  209. Anne Marie Krogsgaard Andersen

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  210. Anne Poder Andersen

    Ingen titel

    • Parasitology - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  211. Annika Andersen

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  212. Anton Lauenborg Andersen

    Instruktor

    • Undervisningudvalget - Instruktor

    Person: VIP

  213. Asbjørn Dalum Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  214. Birgit Andersen

    laborant

    • Plante- og Jordvidenskab - laborant

    Person: TAP

  215. Birgit Gylling Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  216. Bo Teglhus Andersen

    Skov- og landsk.ingeniør

    • Skovskolen - Skov- og landsk.ingeniør

    Person: TAP

  217. Brian Møller Andersen

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  218. Camilla Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion for Medicin og Kirurgi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  219. Christen Bertel L Andersen

    Lektor, Seniorforsker

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  220. Christian Skaanning Andersen

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  221. Christina Maria Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  222. Daniel Bjørklund Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Endocrinology and Metabolism - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  223. Ditte Ibfelt Andersen

    Ekstern lektor

    • Software, Data, People & Society - Ekstern lektor

    Person: VIP

  224. Ditte Skovaa Andersen

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  225. Dorte Andersen

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  226. Eigil Lego Andersen

    Adjungeret professor

    • JUR Forskningscenterområdet - fordelingssted - Adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  227. Emil Andersen

    Postdoc

    • Barrès Group - Postdoc

    Person: VIP

  228. Emilie Skytte Andersen

    Undervisningsassistent

    • ICMM Teaching - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  229. Erling Andersen

    Seniorforsker

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorforsker

    Person: VIP

  230. Felix Andersen

    Hjælpelærer

    • Undervisning - Hjælpelærer

    Person: VIP

  231. Finn Schiermer Andersen

    Ekstern lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ekstern lektor

    Person: VIP

  232. Hanne Andersen

    Institutleder

    Person: VIP, TAP

  233. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  234. Helene Obel Bøch Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  235. Helle Andersen

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  236. Ida Kyhl Engholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  237. Ida Vang Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Medicinal Chemistry Research - Ph.d. stipendiat
    • Medicinal Chemistry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  238. Jakob Hessel Andersen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  239. Jan Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  240. Jan Bjerg Andersen

    klinisk lærer

    • Sektion 02 - klinisk lærer

    Person: VIP

  241. Jens Baalkilde Andersen

    Instruktor/hjælpelærer

    Person: VIP

  242. Jens Bo Andersen

    Lektor

    • Bacteriology - Lektor

    Person: VIP

  243. Jens Rikardt Andersen

    Lektor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Lektor

    Person: VIP

  244. Jens Velde Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  245. Jesper Bøje Andersen

    Lektor

    • Andersen Group - Lektor

    Person: VIP

  246. Jesper Levring Andersen

    Lektor, administrationschef

    • Institutservice - Lektor, administrationschef

    Person: VIP

  247. Jette Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  248. Joakim Holck Andersen

    Erhvervs-ph.d.

    Person: VIP

  249. Johan Moesgaard Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  250. Johannes Andersen

    Lektor emeritus

    • DARK - Lektor emeritus

    Person: TAP

  251. John Edelsgaard Andersen

    Lektor emeritus

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  252. Jonathan Thinggaard Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  253. Joy Stokholm Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  254. Julie Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  255. Julie Harder Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  256. Julie Høgsgaard Andersen

    Postdoc

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Postdoc

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  257. Julie Kathrine Treu Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  258. Kasper Langebjerg Andersen

    Adjunkt

    • Lund Group - Adjunkt

    Person: VIP

  259. Kate Lanng Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  260. Kim Michael Wind Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor
    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  261. Kirsten Grønlund Andersen

    Korrespondent

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Korrespondent

    Person: TAP

  262. Klaus Kaae Andersen

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  263. Kristian Helge Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  264. Lars Harhoff Andersen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  265. Laura Mørch Andersen

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  266. Laurits Orheim Andersen

    Videnskabelig ass.

    • Faststoffysik - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  267. Leif Percival Andersen

    Ekstern lektor

    • Bacteriology - Ekstern lektor

    Person: VIP

  268. Lene Andersen

    Ekstern lektor

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Ekstern lektor

    Person: VIP

  269. Lill Thanning Andersen

    Ekstern lektor

    • IFRO-Institutkonto - Ekstern lektor

    Person: VIP

  270. Lisbeth Frydensbjerg Andersen

    Projektøkonom

    Person: TAP

  271. Lise Lotte Beck Andersen

    Undervisningsassistent

    • Antropologi studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  272. Luise Mandrup Andersen

    AC-fuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  273. Mads Hald Andersen

    Klinisk Professor

    • Immunology - Klinisk Professor

    Person: VIP

  274. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  275. Mads Sigurd Franch Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  276. Malene Sophie Krogh Andersen

    afdelingstandlæge

    • Videruddannelsen i Ortodonti - afdelingstandlæge

    Person: VIP

  277. Maria Roed Andersen

    Ernæringskonsulent

    • Fedmeforskning - Ernæringskonsulent

    Person: TAP

  278. Marianne Stemann Andersen

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  279. Markus Møller Andersen

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  280. Marlene Louise Buch Andersen

    Adjunkt

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Adjunkt

    Person: VIP

  281. Martin Marchman Andersen

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  282. Martin Stolpe Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  283. Michael Aagaard Andersen

    Postdoc

    • Integrative Neuroscience - Postdoc

    Person: VIP

  284. Michael Borring Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  285. Michael Ingemann Andersen

    Teknologichef

    • DARK - Teknologichef

    Person: TAP

  286. Mie Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Center for Translational Neuromedicine - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  287. Mikkel Flyger Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  288. Mikkel Møller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Glycomics Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  289. Mogens Larsen Andersen

    Professor MSO

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor MSO

    Person: VIP

  290. Morten Andersen

    Professor

    • Translational Pharmacology - Professor

    Person: VIP

  291. Morten Emil Holm Andersen

    Hjælpelærer

    • Økonomisk Studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  292. Morten Sten Andersen

    Ekstern lektor

    • Statskundskab studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  293. Nadia Fredsø Andersen
    • Kirurgi, Neurologi og Kardiologi - Ph.d.-studerende, Tidligere

    Person: VIP

  294. Nanna Katrine Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Børne- og international ernæring - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  295. Nicoline Resen Andersen

    AC-medarbejder

    • Molekylær fysiologi - AC-medarbejder

    Person: TAP

  296. Nina Bjerglund Andersen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  297. Nina Møller Andersen

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  298. Ole Ejnar Andersen

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  299. Ove Andersen

    Klinisk Professor

    Person: VIP

  300. Peder Andersen

    Professor emeritus

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  301. Peter Andersen

    Professor

    • Immunology - Professor

    Person: VIP

  302. Peter Lund Andersen

    Instruktor

    Person: VIP

  303. Peter Stubkjær Andersen

    Seniorrådgiver

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  304. Phillip Alexander Keller Andersen

    Ph.d.-studerende

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  305. Pilar Aarøe Andersen

    Studentermedhjælper

    • Grønbæk Group - Studentermedhjælper

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  306. Rasmus Dalhoff Andersen
    • LUKKET: 2012 Afdelingen for Skov- og Landskabsøkologi

    Person: VIP

  307. Rita Chan Andersen

    Postdoc

    • Neuropharm and Genetics - Postdoc

    Person: VIP

  308. Ronnie Andersen

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  309. Sabina Stoffer Hjorth Andersen

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  310. Sandra Breum Andersen

    Postdoc, Gæsteforsker

    • Arumugam Group - Postdoc
    • Microbiology - Gæsteforsker

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  311. Sidse Schoubye Andersen

    Adjunkt

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt

    Person: VIP

  312. Signe Lindgård Andersen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  313. Sofie Hagel Andersen

    Ph.d.-studerende

    • RNA and Gene Medicine Program - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  314. Sofie Kyllesbech Andersen

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  315. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  316. Søren Stig Andersen

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  317. Tanja Guri Andersen

    Undervisningsassistent

    Person: VIP

  318. Tariq Osman Andersen

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  319. Teis Bay Andersen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  320. Thea Otte Andersen

    Videnskabelig assistent

    • Afdeling for Epidemiologi - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  321. Thomas Hestbæk Andersen

    Censor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Censor

    Person: VIP

  322. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  323. Audrey Inge Schytz Andersen-Civil

    Ph.d.-studerende

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  324. Christian Andersen-Mølgaard

    Ekstern lektor

    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  325. Emilie Ulrikka Andersen-Ranberg

    Seniordyrlæge

    • Sektion for Kirurgi Neurologi og Kardiologi - Seniordyrlæge

    Person: TAP

  326. Johan Andersen-Ranberg

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  327. Kresten Anderskouv

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  328. Robin Andersson

    Adjunkt

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  329. Stig Lennart Andersson

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  330. Alexandra Andhov

    Adjunkt

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Adjunkt

    Person: VIP

  331. Marta Andhov

    Lektor

    • JUR Center for virksomhedsansvar - Lektor
    • Det Juridiske fakultet - fordelingssted - Lektor

    Person: VIP

  332. Anne Sofie Andreasen

    Klinisk undervisningslektor

    Person: VIP

  333. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  334. Jimmi Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  335. Kristian Bøjer Andreasen

    Timelønnet

    • Datalogisk Institut - Timelønnet

    Person: VIP

  336. Laura Jul Andreasen

    Ph.d. stipendiat

    • Sektion, Experimental Animal Models - Ph.d. stipendiat
    • Lifepharm

    Person: VIP

  337. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  338. Marianne Løgtholt Andreasen

    Forskningskoordinator

    • Forskningsenheden for Almen Praksis - Forskningskoordinator

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  339. Mie Andreasen

    Gæsteforsker

    • Geologi - Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  340. Nikolaj Andreasen

    Ekstern lektor

    Person: VIP

  341. Simon Alexander Andreasen

    Studentermedhjælper

    • Institutservice - Studentermedhjælper

    Person: TAP

  342. Jesper Andreasen T.

    Lektor

    • Translational Pharmacology - Lektor

    Person: VIP

  343. Lena Thulstrup Andreassen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  344. Søren Norge Andreassen

    Ph.d.-studerende

    • Molecular Neuroscience - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  345. Adam Andreev

    Undervisningsassistent

    • JUR Juridisk Bacheloruddannelse - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  346. Bjarne Bøgeskov Andresen

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  347. Lars Andresen

    Specialkonsulent

    • Sektion, Experimental Animal Models - Specialkonsulent

    Person: TAP

  348. Andriana Andric-Melieska

    afdelingstandlæge

    • Sektion 02 - afdelingstandlæge

    Person: VIP

  349. Yuvita Oktarisa Anetawardi

    Ph.d.-studerende, ekstern

    Person: VIP

  350. Kamilla Angelo

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  351. Charlotte Angus

    Postdoc

    • DARK - Postdoc

    Person: VIP

  352. Bharath Anila Bhuvanendran Nair

    Ingen titel, Ph.d. stipendiat

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Section for Evolutionary Genomics - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  353. Razvan Marian Anistoroaei
    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Eksternt tilknyttet (forsker), Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  354. Theresa Ankamah-Yeboah

    Ph.d.-studerende

    • Plante- og Jordvidenskab - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  355. Andy Sode Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  356. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  357. Helle Tegner Anker

    Professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Professor

    Person: VIP

  358. Fabio Ansaloni

    Videnskabelig ass.

    • Faststoffysik - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  359. Zoe Ansari

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  360. Fabio Antenucci

    Postdoc

    • Sektion, Veterinary Clinical Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  361. Maria Ingrid Antfolk

    Adjunkt

    • Jensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  362. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  363. Christian Anthon

    Systemadministrator

    • Sektion, Animal Genetics, Bioinformatics and Breeding - Systemadministrator

    Person: TAP

  364. Morten Anthonsen

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  365. Lasse Frederik Wolff Anthony

    Instruktor

    • Datalogisk Institut - Instruktor

    Person: VIP

  366. Vicki Antosz

    Kontorfuldmægtig

    • Sekretariatet for Antropologi og Sociologi - Kontorfuldmægtig

    Person: TAP

  367. George Antunes Pacheco

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  368. Sharath Anugula

    Videnskabelig ass.

    • Molecular Aging Program - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  369. Zeinab Anvarian

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  370. Andreas Moses Appel

    Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  371. Martin Hayhurst Appel

    Ph.d. stipendiat

    • Kvanteoptik - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  372. Kasper Arabi

    Hjælpelærer

    • Statskundskab studienævn - Hjælpelærer

    Person: VIP

  373. Rahul Rajendra Aralikatte

    Ph.d.

    • Machine Learning - Ph.d.

    Person: VIP

  374. Jónas Terney Arason

    Undervisningsassistent

    • Studienævnet for Saxo-Instituttet - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  375. Mohammadreza Arastoo

    Videnskabelig ass.

    • Biokompleksitet - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  376. Javiera Patricia Aravena Calvo

    Ph.d. stipendiat

    • Plantebiokemi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  377. Raul Rene Araya Secchi

    Postdoc

    • X-ray and Neutron Science - Postdoc

    Person: VIP

  378. Mafalda Araújo Pereira

    Videnskabelig ass.

    • Porse Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

  379. Jacob Ardenkjær-Larsen

    Stabsforsker

    • Emanuelli Group - Stabsforsker

    Person: TAP

  380. Ylva Margareta Ardö

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  381. Frederic Schrøder Arendrup

    Ph.d.-studerende

    • Lund Group - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  382. Nikki Arendse

    Ph.d. stipendiat

    • DARK - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  383. Maja Louise Arendt

    Lektor

    • Sektion for Medicin, Onkologi og Veterinær Klinisk Patologi - Lektor

    Person: VIP

  384. Susanne Kathrine Munk Arens

    Postdoc

    • Section for Geobiology - Postdoc

    Person: VIP

  385. Matthias Arenz

    Gæsteforsker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  386. Sára Oladóttir Arge

    Ingen titel

    • Afdeling for Retspatologi - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  387. Lidia Argemi Muntadas

    Videnskabelig assistent

    • Moritz Group - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  388. Isabella Ariel

    Hjælpelærer

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Hjælpelærer

    Person: VIP

  389. Nicolai Skovbjerg Arildsen

    Postdoc

    • Skin Immunology Research Center - Postdoc

    Person: VIP

  390. Sonia Juliana Ariza Guio

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: TAP

  391. Sonia Juliana Ariza Guio

    Ingen titel

    • Molecular Aging Program - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  392. Sara Arklint

    AC-fuldmægtig

    Person: TAP

  393. Lise Arleth

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  394. Sophia Armand

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  395. Sara Armandi

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  396. José Alejandro Arminio Ravelo

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  397. Sarah Louise Armour

    Postdoc

    • Cellebiologi og Fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  398. Kasra Arnavaz

    Ph.d. stipendiat

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  399. Jens Arnbjerg
    • Universitetshospitalet for Familiedyr - Ingen titel, Tidligere

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  400. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  401. Luis Arnes

    Lektor

    • Laboratory - Lektor

    Person: VIP

  402. Luis Arnes Perez

    gruppeleder

    • Arnes Group - gruppeleder

    Person: VIP

  403. Juni Søderberg Arnfast

    Lektor

    • Institut for Nordiske Studier og Sprogvidenskab - Lektor

    Person: VIP

  404. Sidse Marie Hemmingsen Arnfred

    Postgraduat klinisk lektor

    Person: VIP

  405. Charlotte Arnholtz

    Ingen titel

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  406. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  407. Ken Arnold

    Direktør

    Person: VIP

  408. Sif Helene Arnold

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  409. Nicolas Arnvig

    Instruktor

    Person: VIP

  410. Stefanía Embla Arnórsdóttir

    Dyrlæge

    • AEM Serviceenheden - Dyrlæge

    Person: TAP

  411. Bela Arora

    Ingen titel, Ph.d.-studerende

    • SCIENCE Fællesudgifter for fakultetet - Ingen titel
    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  412. Pankaj Arora

    Postdoc

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Postdoc

    Person: VIP

  413. Tulika Arora

    Postdoc

    • Bäckhed Group - Postdoc

    Person: VIP

  414. Anne Beiter Arreskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  415. Gerard Arrey Tané

    Ph.d. stipendiat

    • Ecology and Evolution - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  416. Laura Arribas Hernandez

    Adjunkt

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Adjunkt

    Person: VIP

  417. Javier Arroyo Gomez

    Videnskabelig ass.

    • Mailand Group - Videnskabelig ass.

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 ...23 Næste