Forskningsområder

201 - 232 ud af 232Pr. side: 50
  1. Peter Sandøe

    Sektionsleder, professor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Sektionsleder, professor
    • Sektion, Animal Welfare and Disease Control - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  2. Lars Scharff

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  3. Jan Kofod Schjørring

    Professor

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor

    Person: VIP

  4. Alexander Schulz

    Professor

    • Transport - Professor

    Person: VIP

  5. Ulrik Sidenius

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  6. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  7. Lene Sigsgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  8. Carsten Smith-Hall

    Professor

    • Sektion for Global Udvikling - Professor

    Person: VIP

  9. Jens Carl Streibig

    Professor emeritus.

    • Afgrødevidenskab - Professor emeritus.

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  10. Bjarne W. Strobel

    Lektor

    • Miljøkemi - Lektor

    Person: VIP

  11. Dorte Bratbo Sørensen

    Lektor

    • Sektion, Experimental Animal Models - Lektor

    Person: VIP

  12. Martine Camilla Holst Sørensen

    Adjunkt

    • Sektion, Food Safety and Zoonoses - Adjunkt

    Person: VIP

  13. Stig Milan Thamsborg

    Professor

    • Sektion, Parasitology and Aquatic Pathobiology - Professor

    Person: VIP

  14. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  15. Iben Margrete Thomsen

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  16. Hans Thordal-Christensen

    Professor MSO

    • Plante- og Jordvidenskab - Professor MSO

    Person: VIP

  17. Kristian Thorup-Kristensen

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  18. Torben Toldam-Andersen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  19. Thorsten Treue

    Lektor

    • Sektion for Global Udvikling - Lektor

    Person: VIP

  20. Alessia Trimigno

    Postdoc

    • Chemometrics and Analytical Technology - Postdoc

    Person: VIP

  21. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  22. Stine Vuholm

    Ph.d.-studerende

    • Børne- og international ernæring - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  23. Anne Margrethe Wagner

    Tenure track adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  24. Sunny Mosangzi Xu

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  25. Wusheng Yu

    Professor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Professor

    Person: VIP

  26. Henrik Zobbe

    Fakultetsdirektør

    • SCIENCE Direktion - Fakultetsdirektør

    Person: TAP

  27. Andreas de Neergaard

    Prodekan

    • SAMF Fakultetssekretariatet - Prodekan

    Person: TAP

  28. Dhouha Grissa

    Postdoc

    • Jensen Group - Postdoc

    Person: VIP

  29. vms763 vms763

    Emeritus

    • Ingredient and Dairy Technology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  30. Marian Ørgaard

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 5 Næste